+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

Польща заборонила імпорт зерна та іншої аграрної продукції з України

21:25, 15.04.2023

15 квітня Польща офіційно заборонила імпорт сільськогосподарської продукції з України.

Відповідне розпорядження підписав міністр розвитку та технологій Польщі Вальдемар Буда.

Буда опублікував документ, в якому сказано, що заборона вводитиметься до 30 червня 2023 року. Вона торкнеться таких видів сільськогосподарської продукції як зерно, цукор, сухі корми, насіння, хміль, льон та коноплі, фрукти та овочі, перероблені плодоовочеві продукти, вино, яловичина та телятина, молоко, баранина та козлятина, яйця, м’ясо птиці, етиловий спирт сільськогосподарського походження, продукти бджільництва та інше.

Як повідомляє RMF24, голова польської керівної партії «Право і справедливість» Ярослав Качинський, коментуючи рішення уряду, заявив, що Варшава «була і залишається другом України без найменших змін», проте, за його словами, завданням польської влади є також захист інтересів своїх громадян, оскільки на їх становище може вплинути потенційна «далекосяжна криза» в аграрному секторі через імпорт українського продовольства.

«Це і в інтересах України – тому що наші друзі не зацікавлені, щоб Польща занурювалася в кризу і до влади прийшли люди, які змінять політику радикальної підтримки України», – наголосив Качинський.

Політик пояснив, що заборона була введена з урахуванням асиметрії між польським та українським сільським господарством, зокрема, через різницю в якості землі, площах та дешевшу робочу силу в нашій державі.

«Ми поінформували наших українських друзів про рішення і готові в будь-який момент, можливо, найближчими днями, почати переговори, щоб врегулювати це питання у формі міждержавної угоди», – додав він.

Качинський повторив, що Варшава прагне мати якомога тісніші відносини з Києвом, але «польське сільське господарство треба захищати».

Міністерство аграрної політики та продовольства України шкодує через рішення Польщі щодо призупинення поставок. Там кажуть, що заборона стосується не лише ввезення, а й транзиту через країну.

У відомстві зазначили, що завжди виступали й виступають за «відкриту, конструктивну і взаємовигідну співпрацю відповідно до Угод про асоціацію та вільну торгівлю між Україною та ЄС».

«Ми розуміємо, що у польських фермерів склалась складна ситуація, проте наголошуємо, що зараз найскладніша ситуація у фермерів України. Саме на території України йде війна, саме українські фермери зазнають колосальних збитків від війни Росії проти України, і саме українські фермери гинуть на своїх полях від російських мін. При цьому українські агровиробники з розумінням ставляться до потреб польських колег, сподіваються на взаєморозуміння та очікують конструктивного діалогу для прийняття узгодженого рішення», – йдеться в заяві. 

У відомстві пропонують узгодити з польською стороною новий Меморандум про взаєморозуміння, який враховуватиме інтереси України та Польщі.

Читайте також: Генштаб: Росіяни наступають на 4 напрямках, найбільші бої йдуть за Бахмут та Мар’їнку

Національним збірним України заборонили змагатися з росіянами та білорусами

Україна ввела санкції проти спортсменів РФ, дочки Шойгу, «Яндекса» і «Рамблера»

Пригожин закликає Путіна оголосити про закінчення «СВО»