+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

Режим Кремля засудив опозиціонера Кара-Мурзу до 25 років колонії

23:35, 17.04.2023

Мосміськсуд засудив російського опозиційного політика і журналіста Володимира Кара-Мурзу на 25 років колонії за обвинуваченням у «державній зраді» і поширенні «фейків» про війну.

Про це повідомляють росЗМІ.

Суд також призначив йому штраф у розмірі 400 тисяч рублів і заборонив займатися журналістською діяльністю протягом семи років після звільнення.

Кара-Мурзу заарештували у квітні 2022 року у справі про «фейки» про російську армію. Затримання сталося після його виступу перед членами Палати представників Штату Аризона (США), де він розповів про бомбардування Росією жилих районів та об’єктів соціальної інфраструктури в Україні.

Західні країни були одностайні у засудженні цього вироку, як і раніше засуджували сам процес. Міністерство закордонних справ Великої Британії викликало посла РФ у Лондоні Андрєя Кєліна.

«Йому (послу) дадуть зрозуміти, що Велика Британія вважає засудження пана Кара-Мурзи таким, що суперечить міжнародним зобов’язанням росії щодо прав людини, включаючи право на справедливий суд», – йдеться у заяві британського МЗС.

Представництво ЄС у РФ засудило вирок й вимагає звільнити Кара-Мурзу та усіх інших осіб, котрих було засуджено російськими судами за правду про російсько-українську війну.

«Сьогоднішнє обурливо жорстоке рішення суду у черговий раз чітко демонструє використання судової влади з політичною метою для здійснення впливу на активістів, правозахисників та будь-яких осіб, що висловлюються проти незаконної агресивної війни Росії проти України», – йдеться у заяві представництва ЄС у Telegram.

США теж вимагають звільнення Кара-Мурзи й засуджують вирок суду.

«Криміналізація критики дій уряду – це прояв страху, а не сили», – наводить у Twitter Посольство США у РФ слова посла Лінн Трейсі.

Фото: moscowcourts/Telegram

Як відомо, Кара-Мурза був двічі отруєний — у 2015 і 2017 роках.

Так, 26 травня 2015 року Кара-Мурза був госпіталізований у зв’язку з різким погіршенням самопочуття. 28 травня стало відомо, що він введений у стан медикаментозного сну. Лікарі поставили діагноз «гостра ниркова недостатність». Кара-Мурза поїхав за кордон на реабілітацію, але потім повернувся в Росію. 2 лютого 2017 року Кара-Мурзу знову екстрено госпіталізували з тими ж симптомами.

Bellingcat з’ясував, що за три місяці перед першим отруєнням Володимира Кара-Мурзу в поїздках по Росії щонайменше чотири рази супроводжували ймовірні співробітники ФСБ. 

За обома випадками отруєння Кара-Мурза звертався до Слідчого комітету Росії, але там навіть не порушили справу.

Читайте також: Голова української розвідки заявив, що зимово-весняний наступ Росії провалився

Україна та Росія провели великий обмін полоненими. ФОТО