+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

Збірну Росії з баскетболу відсторонили від Олімпіади

13:05, 19.04.2023

Міжнародна федерація баскетболу (ФІБА) повідомила, що російську чоловічу збірну з баскетболу не допустять до участі в передкваліфікаційному турнірі на літню Олімпіаду 2024 року в Парижі.

Про це повідомляють росЗМІ.

«Дотримуючись рекомендацій МОК щодо участі спортсменів із російським або білоруським паспортом у міжнародних змаганнях, опублікованих 28 березня, виконавчий комітет ФІБА ухвалив рішення не дозволяти реєстрацію чоловічої збірної Росії на олімпійських передкваліфікаційних турнірах», — йдеться у повідомленні.

Повідомляється, що збірну Росії замінила Болгарія. Раніше ФІБА відсторонила збірні Росії та Білорусі від участі в змаганнях під егідою організації. Також на території РФ і Білорусі заборонено проведення будь-яких змагань під егідою ФІБА.

Зазначимо, національним збірним України заборонили змагатися з росіянами та білорусами.

Раніше МОК рекомендував міжнародним спортивним федераціям дозволити спортсменам із Росії та Білорусі виступати на турнірах у нейтральному статусі, однак відклав розгляд питання щодо їхньої участі в Олімпіаді.

Нагадаємо, російських та білоруських спортсменів було відсторонено від міжнародних змагань у відповідь на вторгнення Росії в Україну. У січні 2023 року МОК запропонував дозволити їм змагатися, якщо вони не висловлювалися за війну в Україні та не вживають допінгу.

У лютому 2023 року 35 країн, у тому числі Велика Британія, заявили, що, як і раніше, підтримують усунення спортсменів з Росії та Білорусі. Президент України Володимир Зеленський також закликав не допускати росіян до Олімпіади, зазначивши, що лише одна їхня присутність буде «маніфестацією насильства та беззаконня».

Читайте також: У правилах футболу відбулися зміни

Режим Кремля засудив опозиціонера Кара-Мурзу до 25 років колонії