+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

SpaceX Ілона Маска вперше запустила корабель Starship, але він вибухнув

2:00, 21.04.2023

Компанія SpaceX Ілона Маска вперше змогла запустити призначений для міжпланетних польотів корабель Starship на надважкому ступені ракети Super Heavy, проте запланований суборбітальний тестовий політ не відбувся через вибух, який стався через кілька хвилин польоту.

«Starship зазнав швидкого позапланового розпаду перед відділенням ступеня. Команди продовжуватимуть переглядати дані та працюватимуть над нашим наступним льотним випробуванням», – йдеться у повідомленні компанії в мережі Twitter.

У SpaceX зазначили, що все одно вважають запуск успішним, оскільки перший політ мав на меті зібрати дані для майбутніх випробувань, та додали, що сьогоднішній тестовий запуск допоможе покращити надійність Starship. 

Ілон Маск написав у твіттері, що компанія «багато чого навчилася», і анонсував «наступний тестовий запуск через кілька місяців».

Спочатку перший тестовий запуск Starship було заплановано 17 квітня, проте його відклали через виявлену несправність у системі охолодження.

Політ був запланований у безпілотному режимі. Очікувалося, що після запуску надважкого ракетного прискорювача Booster 7 виведе корабель на орбіту і Starship один раз облетить Землю, після чого дві частини ракетної системи приземляться в Тихому океані на плавучу платформу. 

У SpaceX визначають Starship як транспортну систему, призначену в майбутньому для перевезення екіпажу та вантажу на орбіти Землі, Місяця, Марса та інших планет.

Маск упевнений, що в разі успіху Starship замінить ракети Falcon і космічні кораблі Dragon та Dragon 2. Тобто Starship перебере на себе функції попередника з доставки вантажів та астронавтів на Міжнародну космічну станцію.

Успішний запуск і приземлення Starship в майбутньому може стати революцією в питанні собівартості доставки речей у космос. Маск вважає, що ціна запуску Starship може знизитися до 10 млн дол. Тоді доставка 1 кг вантажу коштуватиме менше 100 дол.

фото — скрін з трансляції 

Читайте також: Маск хоче створити конкурента ChatGPT