+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

Декларація щодо патронату та 11 угод: як пройшов Міжнародний саміт міст та регіонів

2:35, 21.04.2023

20 квітня у Києві пройшов Міжнародний саміт міст і регіонів за участі центральних та місцевих органів влади, а також представників держав-партнерів. Саміт, зокрема, відвідали представники інституцій Європейського Союзу та Ради Європи, урядів та парламентів інших країн, мери міст і глави муніципалітетів.

фото — Шмигаль в Телеграм

День був «надзвичайно» продуктивним, написав прем’єр-міністр України Денис Шмигаль в Telegram.

За його словами, в межах заходу було підписано спільну декларацію з 30 країнами світу, Радою Європи, Європейським Союзом і Європейським комітетом регіонів. Документ підтверджує готовність сторін брати патронат над областями, які постраждали через російську агресію, у межах відновлення України.

«Узгодили керівні принципи горизонтального партнерства. Це Build back better, верховенство права, непорушність місцевого самоврядування, залучення якнайширшого кола учасників», – додав Шмигаль.

Українські регіони, міста та громади також уклали 11 окремих угод з іноземними партнерами.

Шмигаль, крім цього, підтвердив приєднання України до Механізму цивільного захисту Європейського Союзу, який опікується наданням міжнародної координованої оперативної допомоги у разі надзвичайних ситуацій.

Як розповів заступник керівника офісу президента Олексій Кулеба, влада презентувала й ідею створення мережі Регіональних офісів міжнародного співробітництва, які мають стати «ключовим вікном» для іноземних партнерів, що хочуть працювати на різних рівнях – області, міст, сіл, селищ чи держави, а також забезпечити координацію допомоги саме на рівні громад згідно з принципом децентралізації.

«Такі офіси плануємо відкрити в першу чергу в деокупованих регіонах України. Впевнений, що вони стануть простором єднання зусиль. Посилять можливості та довіру між нашими громадами, дозволять подолати виклики війни спільно», – зазначив Кулеба.

На саміті Володимир Зеленський виступив зі зверненням. Він закликав міжнародних партнерів вибудовувати пряму співпрацю з українськими місцевими та регіональними владами для створення нової інфраструктури безпеки.

фото — Офіс президента України 

Як розповів Зеленський, подія відкриває «новий рівень взаємодії» на основі Конгресу місцевих та регіональних влад для швидкого відновлення країни. Він зауважив, що участь світу в оновленні інфраструктури безпеки України дозволить згодом поширити досвід на інші держави. Йдеться, зокрема, про нові стандарти кібербезпеки для різних систем та децентралізовані енергетичні системи, які зможуть витримати потенційний ракетний терор агресора.

«Запрошую всіх вас уже будувати прямі звʼязки з нашим Конгресом місцевих та регіональних влад … щоб якнайшвидше почати спільні дії. Спільно будувати нову систему захисту нашого з вами способу життя, відкритого, демократичного, життя вільного, заснованого на дуже простих речах, на співпраці», – сказав президент.

Нагадаємо, у межах Міжнародного саміту міст та регіонів Зеленський зустрівся з мером Парижа Анн Ідальго, яка зазначила, що спортсменів РФ не повинно бути на Олімпіаді-2024 у Франції. 

фото — Офіс президента України 

Читайте також: Столтенберг: НАТО готується обговорювати членство України та гарантії безпеки на саміті у Вільнюсі

В Україні створили штаб із реалізації прав переселенців