+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

В Україні підписали закон про заборону імперської пропаганди РФ та російських географічних назв

10:32, 23.04.2023

Президент України Володимир Зеленський підписав закон про засудження і заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії.

знесення пам’ятника Катерини II в Одесі у грудні 2022 

Про це свідчить інформація на сайті Верховної Ради.

Зазначається, що Закон «Про внесення змін до Закону України «Про географічні назви» щодо деколонізації топонімії та впорядкування використання географічних назв у населених пунктах України» повернуто 21 квітня з підписом Президента.

Законопроєкт №7253, який забороняє виготовлення, поширення та публічне використання символіки російської імперської політики, парламент ухвалив 21 березня.

До символіки російської імперської політики, зокрема, належать:

пам’ятники, присвячені особам, які обіймали керівні посади в органах влади й управління, політичних організаціях, партіях, збройних формуваннях державних утворень Росії та брали участь або сприяли реалізації Російської імперської політики;

пам’ятки, присвячені особам, які публічно підтримували, глорифікували або виправдовували російську імперську політику, закликали до русифікації чи українофобії;

назви географічних об’єктів та об’єктів місцевої топонімії на честь вищезгаданих осіб або назви на честь російських міст та інших географічних, історичних і культурних об’єктів РФ;

прапори та гімни державних утворень Росії.

Згідно із законом, органи державної влади та місцевого самоврядування мають вилучити з публічного простору пам’ятники, присвячені особам, причетним до реалізації російської імперської політики, а також перейменувати вулиці, площі, парки, сквери, які містять географічні об’єкти та символіку російської імперської політики.

Юридичні особи, політичні партії та інші об’єднання, які мають у назві чи статутних документах символіку Російської імперської політики, мають протягом місяця від дня набуття чинності законом привести свої установчі документи, найменування та символіку у відповідність до закону.

Окрім цього, географічні об’єкти, які мають русифіковані назви мають привести свої назви у відповідність до українського правопису або повернути історичну назву.

Закон набуде чинності за три місяці від дня опублікування. За цей час Кабмін має підготувати нормативну базу для реалізації його положень.

Читайте також: Мер Парижа: Якщо в 2024 році ще буде війна, спортсменів РФ не повинно бути на Олімпіаді

Столтенберг: НАТО готується обговорювати членство України та гарантії безпеки на саміті у Вільнюсі

Декларація щодо патронату та 11 угод: як пройшов Міжнародний саміт міст та регіонів