+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

Учасники конфлікту у Судані погодилися на тимчасове перемир’я, — Блінкен

11:42, 25.04.2023

Державний секретар США Ентоні Блінкен повідомив, що учасники збройного конфлікту у Судані погодилися оголосити про тимчасове припинення вогню.

Заява Блінкена опублікована на сайті Держдепу США.

«Після інтенсивних переговорів, які тривали протягом останніх 48 годин, Збройні сили Судану (SAF) та Сили швидкого реагування (RSF) погодилися оголосити загальнонаціональний режим припинення вогню тривалістю 72 години, починаючи з опівночі 24 квітня», — йдеться у повідомленні.

США закликають SAF і RSF протягом вказаного періоду «негайно та повністю дотримуватися режиму припинення вогню», заявив Блінкен.

«Задля підтримки довготривалого припинення бойових дій Штати координуватимуть свої дії з регіональними та міжнародними партнерами, а також суданськими цивільними зацікавленими сторонами, щоб допомогти у створенні комітету з нагляду за переговорами, укладенням та імплементацією угоди про постійне припинення бойових дій та гуманітарних домовленостей в Судані», – наголосив держсекретар.

Як повідомили у ГУР України, з охопленої боями столиці Судану Хартуму вдалося евакуювати 87 громадян України, здебільшого авіаційних фахівців — пілотів, техніків та членів їхніх родин. 

Нагадаємо, переворот у Судані розпочався 15 квітня. Відбулись зіткнення між армію та Силами оперативного реагування (RSF), які заявили, що взяли під контроль президентський палац, резиденцію командувача армії та міжнародний аеропорт. Станом на 24 квітня внаслідок зіткнень армії з Силами швидкого реагування загинуло щонайменше 420 людей.

Читайте також: Зеленський заявив, що Україна не може відмовитися від Бахмута, бо це розширить фронт

Стівен Кінг запропонував Маску передати гроші за його галочку у Twitter до Фонду Притули

Україні потрібно в 10 разів більше допомоги, щоб завершити війну цього року, — МЗС

Резніков про результати «Рамштайну»: Росія наближається до Нюрнберга-ІІ