+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

Зеленський провів телефонну розмову із Сі Цзіньпіном

18:03, 26.04.2023

Президент України Володимир Зеленський 26 квітня провів телефонну розмову із главою КНР Сі Цзіньпіном. Це перша розмова лідерів країн після повномасштабного вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року.

«У мене була довга та змістовна телефонна розмова з главою Китаю Сі Цзіньпіном. Вірю, що цей дзвінок, а також призначення посла України в КНР дадуть потужний поштовх для розвитку наших двосторонніх відносин», — йдеться у Twitter Зеленського. 

Так, Зеленський призначив Павла Рябікіна надзвичайним і повноважним послом України в Китаї. Указ про це 26 квітня оприлюднений на сайті голови держави. Рябікін до березня 2023 року був міністром із питань стратегічних галузей промисловості України.

Речник Зеленського Сергій Никифоров у Facebook зазначив, що Зеленський провів майже годинну телефонну розмову із головою КНР. В Офісі президента обіцяли опублікувати подробиці згодом.

Китайське видання Xinhua повідомляє, що Сі Цзіньпін схиляв Зеленського до діалогу та переговорів: «Діалог і переговори є єдиним життєздатним виходом з «української кризи» (так Китай називає вторгнення РФ в Україну — ред.), а в ядерній війні ніхто не виграє».

Також стало відомо, що Китай відправить з візитом в Україну дипломата, який був послом в РФ.

Як повідомляє CNN з посиланням на МЗС КНР, спецпредставником з євразійських справ в Україні призначено Лі Хуея, який раніше обіймав посаду посла Китаю в РФ. Він відвідає Україну та низку інших країн для проведення поглибленого спілкування з усіма сторонами з питань політичного врегулювання «конфлікту». Втім, не повідомляється, коли Лі здійснить поїздку і які ще країни відвідає. Він обіймав посаду посла Китую в Росії з 2009 по 2019 рік.  Зазначимо, що у 2019 року Путін нагородив Лі Орденом Дружби.  

Зазначимо, Китай від початку нападу РФ на Україну намагається дотримуватися нейтральної позиції та не засуджує дій Москви. У лютому 2023 Китай представив так званий «мирний план» щодо війни в Україні, у березні Сі Цзіньпін прилетів у Москву та зустрівся з Путіним.

Нагадаємо, на зустрічі 14 листопада Байден і Сі Цзіньпін заявили про неприпустимість застосування ядерної зброї в Україні.

Читайте також: Байден офіційно оголосив, що балотуватиметься на другий термін

Україна отримала чергові 1,5 мільярда євро макрофіну від ЄС