+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

Незалежні експерти визнали неточною скандальну доповідь Amnesty International про ЗСУ

17:16, 30.04.2023

Незалежні експерти провели перевірку минулорічної доповіді міжнародної правозахисної організації Amnesty International, в якій українські військовослужбовці звинувачуються у порушені законів війни, визнавши її неточною і недостатньо обґрунтованою.

Про це повідомляє The New York Times (NYT).

Зазначається, що до складу незалежних експертів, які проводили перевірку, входили Емануела-Кіара Гіллард з Оксфордського університету, Кевін Джон Хеллер із Копенгагенського університету, Ерік Телбот Дженсен з Університету Бригама Янга, Марко Міланович із Редінгського університету та Марко Сассолі з університету Женеви.

Як пише видання, експертна комісія погодилася з висновками Amnesty International про те, що українські військові часто перебували поблизу цивільних. Однак експерти вважають, що доповідь організації про ЗСУ була неточною і двозначною.

«Доповідь від 4 серпня 2022 року була написана мовою, яка була двозначною, неточною та в деяких аспектах юридично сумнівною. Це особливо стосується початкових абзаців, які можна було б прочитати як такі, що натякають – хоча це не було наміром, що на системному чи загальному рівні українські сили були в основному або рівною мірою винні у смерті цивільних у результаті нападів РФ», – наводить NYT висновок експертів.

За інформацією NYT, спочатку експерти зробили більш жорсткі висновки, але згодом змінили свою оцінку з «необґрунтовано» на «недостатньо обґрунтовано».

За словами джерела видання, комісія представила остаточний звіт щодо доповіді Amnesty International на початку лютого, але вирішила використовувати його для внутрішнього розповсюдження.

NYT не вдалося дізнатись, чи погодилася Amnesty International з висновками експертів.

Нагадаємо, 4 серпня 2022 правозахисна організація Amnesty International заявила, що українські військові, які стримують російську навалу, наражають на небезпеку цивільне населення, створюючи бази і розміщуючи озброєння в школах і лікарнях.  Це викликало обурення як українського суспільства, так і критику з боку керівництва України. 

Згодом Amnesty International намагалася виправдовуватись після хейту. В організації зазначили, що шкодують про «страждання та гнів», викликані її заявою. 

Читайте також: Підготовка до контрнаступу перебуває на завершальній стадії, – Резніков

«Маріуполь зруйнований на 90%». Зеленський показав кадри міста. ВІДЕО