+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

Світовий банк: В Україні за межею бідності опинилися 7,1 мільйона людей

16:14, 01.05.2023

Рівень бідності в Україні торік зріс з 5,5% до 24,2% — за межею бідності опинились 7,1 мільйона людей.

тематичне фото Рixabay

Про це йдеться в звіті Світового банку, пише The Guardian.

В Україні різко подорожчали їжа, паливо та послуги — деякі з них на 50%. 

«Враховуючи, що безробіття неофіційно становить 36%, а інфляція досягла 26,6% наприкінці 2022 року, в майбутньому все більше українців можуть опинитися за межею бідності», – попередив регіональний директор установи зі Східної Європи Аруп Банерджі. 

Що стосується рівня бідності, то великий розрив спостерігається між містами й селами. Найбільш відчутними наслідки зубожіння є саме в сільській місцевості.

Економіст Олена Білан розповіла, що ситуація могла б бути ще гіршою без величезного пакета фінансової підтримки з боку міжнародної спільноти.

«Ми спостерігаємо падіння ВВП на 30% переважно тому, що Україна експортує 80% своїх товарів через порти, до яких вона більше не має доступу. У нас була інфляція у 26% — знову ж таки, що могло бути й гірше — але зарплати людей також залишилися незмінними, а валюта знецінилася стосовно долара на 20%», — розповіла вона журналістам. 

Білан додала, що найбільш проблемним у цій ситуації залишається питання працевлаштування.

Нагадаємо, технології та штучний інтелект скоротять 26 млн робочих місць по всьому світу, йдеться у звіті, опублікованому на Всесвітньому економічному форумі.

Читайте також: Маск хоче створити конкурента ChatGPT

SpaceX вперше запустила ракету Starship

Незалежні експерти визнали неточною скандальну доповідь Amnesty International про ЗСУ