+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

Верховна Рада визнала режим Путіна «рашизмом»

15:13, 03.05.2023

Верховна Рада на законодавчому рівні визнала політичний режим у Росії «рашизмом» та засудила його.

Про це йдеться на офіційному сайті ВР.

Відповідний проєкт постанови №9101 на засіданні 2 травня підтримав 281 народний депутат.

Постанова ухвалена в якості заяви і звучить так: «Заява Верховної Ради України «Про визначення існуючого в Російській Федерації політичного режиму як рашизму та засудження його ідеологічних засад і суспільних практик як тоталітарних та людоненависницьких».

Заява адресована Організації Об’єднаних Націй, Європейському Парламенту, Парламентській Асамблеї Ради Європи, Парламентській Асамблеї ОБСЄ, Парламентській Асамблеї НАТО, урядам та парламентам іноземних держав із закликом підтримати засудження ідеології, політики та практики рашизму.

Ініціатори постанови вважають, що вона «дозволить визначити форми агресії та спонукатиме засудженню державами світу політики РФ, яка призводить до вчинення воєнних злочинів та геноциду українського народу».

Також заява має допомогти сформувати єдиний підхід міжнародних інституцій до визначення російської політики.

«Обґрунтування необхідності прийняття постанови: Жорстока, неспровокована війна Російської Федерації проти України викрила всьому світові реальну сутність політичного режиму В. Путіна, як неоімперської, тоталітарної диктатури, яка наслідує найгірші практики минулого та втілює ідеї фашизму та націонал-соціалізму в сучасній версії російського фашизму (рашизму)», — йдеться у пояснювальній записці до заяви.

Нагадаємо, палата досудового провадження Міжнародного кримінального суду (МКС) видала ордери на арешт президента Росії Владіміра Путіна та Марії Львової-Бєлової, яка є уповноваженою президента РФ з прав дитини. Їх підозрюють у скоєнні воєнного злочину незаконної депортації та переміщення дітей з окупованих районів України до Російської Федерації. Окрім цього, ПАРЄ визнала геноцидом депортацію українських дітей до Росії.

Читайте також: Сирський: Українські підрозділи контратакували у Бахмуті, ворог залишив деякі позиції

«Маріуполь зруйнований на 90%». Зеленський показав кадри міста. ВІДЕО

Незалежні експерти визнали неточною скандальну доповідь Amnesty International про ЗСУ

Світовий банк: В Україні за межею бідності опинилися 7,1 мільйона людей