+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

Заарештовано мера Одеси Геннадія Труханова. Доповнено

18:38, 04.05.2023

Суд арештував мера Одеси Геннадія Труханова у справі «заводу Краян», але зменшив йому розмір застави з майже 31 до 13 мільйонів гривень.

«Справа Одеського «Краяну» — міського голову Одеси взято під варту», — повідомляє Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП).

У пресслужбі Вищого антикорупційного суду (ВАКС) зазначили, що 4 травня 2023 року колегія суддів ВАКС задовольнила клопотання прокурора САП про зміну запобіжного заходу одному з обвинувачених у справі Одеського «Краяну» — міському голові Одеси.

Зважаючи на те, що обвинувачений не вніс 30,866 млн грн застави, визначеної судом, прокурор звернувся до суду з клопотанням про зміну запобіжного заходу із застави на тримання під вартою з альтернативою внесення застави.

ВАКС, заслухавши доводи сторін, частково задовольнив клопотання та застосував до обвинуваченого запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 60 днів з альтернативою внесення 13,420 млн грн застави. На виконання рішення суду обвинуваченого взято під варту в залі суду.

Доповнено. Труханов вийшов із СІЗО. За нього внесли заставу в 13,4 мільйона гривень. За інформацією «Суспільного», заставу в 13,42 мільйона вніс депутат промерської фракції «Довіряй ділам» Дмитро Танцюра.

Труханов, фото — мерія Одеси 

Нагадаємо, 25 квітня 2923 Вищий антикорупційний суд у справі «заводу Краян» обрав Труханову міру запобіжного заходу у вигляді застави у розмірі 30 мільйонів 866 тисяч гривень.

Слідство у справі заволодіння коштами вважає, що мер Одеси Геннадій Труханов разом із іншими фігурантами справи вводив депутатів міськради в оману щодо процедури купівлі приміщень заводу «Краян». НАБУ публікувало «схему заволодіння коштами» міського бюджету Одеси під час продажу будівель «Краяна».

14 лютого 2018 року Труханова затримали в аеропорту Бориспіль. Наступного дня Солом’янський районний суд Києва обрав йому запобіжний захід у вигляді особистої поруки.

У травні 2019 року САП погодила змінене обвинувачення для Труханова та кількох його ймовірних спільників. Зміни стосуються суми коштів міського бюджету, якими, за версією правоохоронців, заволоділи обвинувачені. Збитки у справі Труханова зменшили зі 185 мільйонів до 92 659 282 грн.

Читайте також: Режим Лукашенка засудив редактора Nexta Протасевича до 8 років колонії

В Україні подовжили воєнний стан і мобілізацію