+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

Зеленський виступив у Гаазі: Ми всі хочемо бачити тут іншого Володимира. ВІДЕО

19:50, 04.05.2023

Президент України Володимир Зеленський під час візиту до Нідерландів виступив перед представниками громадськості, політичних та експертних кіл й міжнародних інституцій, розташованих у Гаазі.

Виступ опублікував Офіс президента. 

«Звичайно, усім нам хочеться побачити в Гаазі іншого Володимира, який заслуговує, щоб саме тут, у столиці міжнародного права, прозвучав вирок щодо його злочинних дій. Упевнений: побачимо, коли переможемо. А ми переможемо, і не лише на полі бою, і не лише цю агресію», — сказав Зеленський.

Він заявив, що перемогти безкарність агресора – це знищити джерело агресії.

«Безкарність – це ключ, що відчиняє двері для агресії. Можна поглянути на будь-яку загарбницьку війну в історії – усі вони мають одну спільну рису: винуватці війни не вірили, що їм доведеться відповідати за скоєне. Вони повинні відповісти за війну! Хто приносить війну, має отримати суд», — наголосив Зеленський.

Президент України зазначив, що лише за квітень війська РФ скоїли в Україні 6 139 воєнних злочинів. Ці злочини призвели до загибелі 207 цивільних українців. Серед них 11 дітей. Ще 17 дітей і 400 дорослих були поранені за місяць. 

Нагадаємо,  Верховна Рада визнала режим Путіна «рашизмом».

Раніше палата досудового провадження Міжнародного кримінального суду (МКС) видала ордери на арешт президента Росії Владіміра Путіна та Марії Львової-Бєлової, яка є уповноваженою президента РФ з прав дитини. Їх підозрюють у скоєнні воєнного злочину незаконної депортації та переміщення дітей з окупованих районів України до Російської Федерації. Окрім цього, ПАРЄ визнала геноцидом депортацію українських дітей до Росії.

Читайте також: В Україні подовжили воєнний стан і мобілізацію

У Путіна заявили, що Україна атакувала Кремль. ВІДЕО