+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

У колонії Білорусі помер блогер, засуджений за «лайк» під карикатурою на Лукашенка

20:37, 08.05.2023

У колонії Вітебська помер політв’язень, блогер Микола Климович, якого засудили до року ув’язнення за «смайлик» у соцмережах на карикатуру на самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка.

Про це повідомляє білоруський правозахисний центр Весна.

Як повідомляють правозахисники, 61-річний Климович помер у Вітебській колонії №3.

28 лютого в суді Пінського району та міста Пінська його засудили до року колонії за реакцію на карикатуру на Лукашенка в «Однокласниках», незважаючи на те, що Климович мав інвалідність серця ІІ групи, переніс інсульт і складну операцію на серці.

Суд звинуватив Климовича в образі Лукашенка за ст. 368 Кримінального кодексу в сатиричному зображенні, яке він начебто опублікував у соцмережі. В «Однокласниках» блогер поставив реакцію «смішно», тому карикатуру розмістили в стрічці його сторінки. За словами Климовича, він не мав наміру поширювати ці карикатури, а просто посміявся з них.

Чоловіка затримали в залі суду, оскільки до винесення вироку він був на волі. Перед вироком блогер заявив, що може померти за ґратами. 21 квітня Брестський обласний суд залишив вирок без змін. Незабаром Миколу етапували до Вітебської колонії №3 – його возили по всій Білорусі. У колонії він пробув близько двох тижнів.

Євросоюз заявив, що смерть у в’язниці блогера з Пінська Миколи Климовича підтверджує кричуще становище з правами людини в країні, та закликав негайно надати доступ до колишнього опонента Лукашенка на виборах Віктора Бабарика.

Відповідну заяву опублікував речник Єврокомісії із закордонних справ Петер Стано. 

«ЄС повторює вимогу щодо негайного надання доступу до колишнього кандитата у президенти Віктора Бабарика, якого, як повідомляли, госпіталізували після неналежного поводження у в’язниці. Також ЄС повторює заклик на проведення розслідування причин та обставин смерті політв’язня Вітольда Ашурака 21 травня 2021 року», – заявив Петер Стано.

Від імені Євросоюзу він закликав негайно звільнити усіх політв’язнів режиму Лукашенка та наголосив, що ЄС працюватиме над притягненням до відповідальності причетних до порушень прав людини у Білорусі.  

Нагадаємо, режим Лукашенка засудив редактора Nexta Протасевича до 8 років колонії.

Читайте також: Україна за рік піднялася на 27 позицій у рейтингу свободи преси

Верховна Рада визнала режим Путіна «рашизмом»