+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

МАГАТЕ: Ситуація навколо ЗАЕС стає потенційно небезпечною

21:25, 08.05.2023

Ситуація в районі Запорізької атомної електростанції стає все більш непередбачуваною і потенційно небезпечною, присутні на станції експерти МАГАТЕ регулярно чують обстріли.

Про це йдеться у заяві генерального директора Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаеля Маріано Гроссі.

«Загальна ситуація в районі Запорізької атомної електростанції стає все більш непередбачуваною і потенційно небезпечною. Я вкрай стурбований цілком реальними ризиками для ядерної та фізичної безпеки станції. Ми повинні діяти негайно, щоб запобігти загрозі серйозної ядерної аварії та пов’язаних з нею наслідків для населення і навколишнього середовища.

Цей великий ядерний об’єкт має бути захищений. Я продовжуватиму наполягати на тому, щоб усі сторони взяли на себе зобов’язання досягти цієї життєво важливої мети, а МАГАТЕ продовжуватиме робити все можливе, щоб допомогти забезпечити ядерну безпеку та безпеку на станції», — повідомив Гроссі.

За його словами, присутні на ЗАЕС експерти МАГАТЕ отримали інформацію, що росіяни розпочали евакуацію мешканців Енергодара, в якому проживає більшість персоналу станції. Він висловив занепокоєння з приводу все більш напружених, стресових і складних умов для персоналу станції та їхніх сімей.

Гроссі додав, що експерти МАГАТЕ продовжують регулярно чути обстріли, зокрема чули їх ввечері 5 травня.

Нагадаємо, НАЕК «Енергоатом» спростував заяви проросійських росЗМІ щодо повної зупинки роботи Запорізької АЕС.

Раніше повідомлялось, що росіяни облаштували оборонні позиції на будівлях реакторів ЗАЕС, готуються заблокувати персонал ЗАЕС через можливий контрнаступ ЗСУ, а також готують план евакуації, а російське «керівництво» ЗАЕС терміново тікає у відпустки.

Читайте також: Україна повернула з полону 45 захисників і захисниць «Азовсталі». ФОТО, ВІДЕО

На вихідних під час обстрілів Запорізької області отримали поранення три людини: фото руйнувань