+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

Європарламент підтримав приєднання ЄС до Стамбульської конвенції

19:36, 11.05.2023

Депутати Європарламенту 472 голосами підтримали ратифікацію Стамбульської конвенції – договору про права людини, спрямованого проти насильства над жінками та домашнього насильства. При цьому, 62 депутати проголосували проти, а 73 – утрималися.

Про це йдеться на сайті Європарламенту.

Європейський Союз підписав Стамбульську конвенцію у 2016 році, проте деякі країни заявляли, що ратифікація документу можлива лише за згоди всіх 27 держав-членів.

Крапку у суперечці поставив у 2021 році Суд Євросоюзу, який постановив, що для цього окремої згоди всіх членів не потрібно і блок може ратифікувати договір.

До того ж, йдеться в рішенні суду, Євросоюз може приєднатися до документа лише в питаннях надання притулку, судової співпраці у кримінальних справах, а також зобов’язання інституцій та органів державного управління ЄС.

Після голосування у Європейському парламенті Рада ЄС завершить цей процес.

Наразі шість держав-членів ЄС досі не ратифікували Стамбульську конвенцію: це Болгарія, Латвія, Литва, Словаччина, Угорщина та Чехія.

Конвенція Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами є першим міжнародним документом, який дає юридичне визначення насильству стосовно жінок і встановлює всеосяжну систему правових і політичних заходів для запобігання такому насильству, підтримки жертв і покарання кривдників.

Український парламент проголосував за ратифікацію Стамбульської конвенції в червні минулого року. А 18 липня, Україна офіційно завершила ратифікацію Стамбульської конвенції, передавши відповідні документи Заступнику Генерального секретаря Ради Європи

Читайте також: Україна отримала від Британії далекобійні ракети Storm Shadow

Стівен Кінг запропонував Маску передати гроші за його галочку у Twitter до Фонду Притули

Технології та штучний інтелект скоротять 26 млн робочих місць по всьому світу, – звіт WEF

Маск хоче створити конкурента ChatGPT

У Twitter додадуть нові функції