+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

Російську частку “Запоріжсталі” конфіскують, — Зеленський

21:28, 12.05.2023

Президент Володимир Зеленський затвердив рішення Ради національної безпеки і оборони України про запровадження нових санкцій, зокрема щодо осіб і компаній, за допомогою яких Росія контролювала «Запоріжсталь».

Про це йдеться в указах Зеленського №275/2023№276/2023, №277/2023 про введення в дію рішення РНБО від 12 травня 2023 року про санкції.

«Сьогодні у нас санкційний день. Є кілька санкційних пакетів, підписав відповідні укази. Перший санкційний пакет – щодо Запоріжсталі. Своїм указом наклав обмежувальні заходи на 41 особу – 13 фізичних та 28 юридичних, – за допомогою яких РФ зберігала контроль над підприємством, шкодила нашій економіці. Запускаємо процедуру конфіскації російської частки – вона працюватиме для України й українців», — йдеться у Telegram Зеленського. 

У вечірньому зверненні Зеленський розповів додаткові деталі нових санкційних пакетів.

«Блокуємо вплив на цю компанію («Запоріжсталь», — ред.) держави-терориста, що існував завдяки різним підставним та офшорним особам. Частка, що контролювалася Росією через один із системних банків, буде конфіскована й працюватиме заради України та українців. Ми не залишимо жодного звʼязку держави-терориста в Україні, який вона може використовувати проти нашої держави, проти нашої економіки чи проти наших людей», — наголосив Зеленський. 

Окрім оголошених санкцій, пов’язаних із запорізьким металургійним комбінатом «Запоріжсталь», було введено в дію заходи РНБО, направлені на ізоляцію та блокування військової промисловості РФ.

Згідно з опублікованими на сайті ОП указами №275, №276 і №277, загалом у санкційні списки потрапили 221 людина та 521 організація. Обмеження ввели на строк від 10 до 50 років.

тематичне фото — сайт меткомбінату «Запоріжсталь»

Читайте також: Зеленський заявив, що Україні треба більше часу для початку контрнаступу

Україна отримала від Британії далекобійні ракети Storm Shadow

Експрезидент «Мотор Січі» Богуслаєв просить включити його до списку обміну з РФ