+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

ВООЗ оголосила про кінець надзвичайної ситуації через віспу мавп

23:58, 12.05.2023

Всесвітня організація охорони здоров’я заявила, що спалах віспи мавп більше не створює глобальну надзвичайну ситуацію в галузі охорони здоров’я, яка була оголошена влітку 2022 року.

Про це пише Politico.

«Зараз ми спостерігаємо стабільний прогрес у контролі спалаху на основі уроків ВІЛ і тісної роботи з найбільш постраждалими спільнотами», – заявив генеральний директор ВООЗ Тедрос Аданом Гебреїсус. 

Водночас від додав, що робота з протидії віспі мавп не завершилася остаточно. Інфекція ще продовжує створювати суттєві проблеми для охорони здоров’я.

Рішення про оголошення кінця глобальної надзвичайної ситуації через хворобу ухвалили після відповідної рекомендації комітету експертів. 

За останніми даними, у світі зафіксували понад 87 тисяч підтверджених випадків віспи мавп у 11 країнах. Унаслідок зараження померли 140 людей, з яких шестеро – на території Європи.

У 2022 році в Україні зафіксували три випадки віспи мавп. Усі троє пацієнтів перехворіли в легкій формі.

Нагадаємо, у травні 2022 року у світі, зокрема у Європі, почала зростати кількість випадків мавпячої віспи. Влітку ВООЗ оголосила надзвичайну ситуацію через мавпячу віспу.

В липні 2022-го року в Європі зареєстрували першу смерть, пов’язану з мавпячою віспою. Вона сталася в Іспанії. 

Довідка: Мавпяча віспа — рідкісна інфекція, яка здебільшого поширюється через диких тварин у частинах Західної та Центральної Африки. Серед симптомів — лихоманка та характерні висипи. Хвороба зазвичай поширюється при тісному контакті і рідко виявляється за межами Африки.

Читайте також: В Україні підвищать зарплату медикам у зоні бойових дій

ВООЗ оголосила, що COVID-19  більше не вважається глобальною надзвичайною ситуацією