+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

Зеленський у Ватикані зустрівся з Папою Римським. ФОТО

22:05, 14.05.2023

Президент України Володимир Зеленський і Папа Римський Франциск провели 40-хвилинну розмову у Ватикані. Це їх перша зустріч з початку широкомасштабного вторгнення.

Як повідомляє Офіс президента України, під час зустрічі основну увагу Зеленський приділив припиненню російської військової агресії та відновленню миру.

«Чіткий і реалістичний алгоритм досягнення справедливого миру викладений в українській формулі миру», – заявив Зеленський.

Він попросив Папу Франциска всебічно сприяти реалізації формули миру, зокрема в питаннях продовольчої безпеки, звільнення полонених і депортованих осіб та відновлення справедливості.

«Оскільки війна триває на території України, мирний план може бути тільки українським», – заявив Зеленський.

Зеленський закликав Папу Римського до чіткого засудження військової агресії Росії проти України й наголосив, що не може бути рівності між жертвою та агресором.

Окремою темою зустрічі стали злочини Росії, пов’язані з викраденням і депортацією українських дітей до Російської Федерації. Зеленський закликав Ватикан приєднатися до зусиль України, спрямованих на повернення незаконно й примусово вивезених до Росії, де-факто викрадених, українських дітей.

Він також запросив Папу Франциска відвідати Україну, щоб підтримати молитвою всіх українців, які потерпають від російського терору.

Президент також передав Папі Франциску картину «Втрата, 2022-58» авторства Олексія Ревіки, який народився в нині окупованому Росією Мелітополі Запорізької області. Ця картина є частиною серії «Червона лінія», що ілюструє події війни, які відбуваються зараз. Кожен твір серії – це червона лінія, яку перетнула Росія.

За даними ЗМІ, Папа Франциск подарував Зеленському невелику скульптуру у вигляді оливкової гілки – символу миру.

всі фото — Офіс президента 

З початку повномасштабного вторгнення РФ 24 лютого 2022 року Зеленський та інші українські посадовці регулярно зверталися до Папи з проханням відвідати Україну. Папа Римський заявляв, що готовий здійснити візит, але тільки якщо до цього зможе поїхати до Москви, щоб «посприяти миру».  

Нагадаємо, у квітні 2022 Папа Римський зустрівся з українською делегацією, куди увійшов мер Мелітополя.

Зазначимо, раніше деякі висловлювання понтифіка про війну викликали обурення серед українців, проте останнім часом Папа Римський усе більш рішуче засуджує дії Росії в Україні, зокрема, порівнявши їх з операцією нацистської Німеччини проти євреїв в роки Другої світової війни, а також голодом 1930-х років, влаштованим Сталіним. У грудні 2022 Папа Римський не зміг стримати емоції під час своєї молитви про мир в Україні.

Читайте також: ВООЗ оголосила про кінець надзвичайної ситуації через віспу мавп

В Україні підвищать зарплату медикам у зоні бойових дій