+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

Розвідка: У Запорізькій та Херсонській областях готуються до оборони понад 150 тисяч росіян

17:38, 15.05.2023

На тимчасово окупованих територіях Запорізької та Херсонської областей перебувають приблизно 152 тисячі російських військових, які готуються до оборони.

фотоgur.gov.ua

Про це повідомляє сайт Головного управління розвідки Міністерства оборони України. 

При цьому, РФ примусово вивозить цивільне населення з окупованих територій Херсонської та Запорізької областей, в тому числі й персонал захопленої АЕС в Енергодарі.

“Мова йде про людей, які або свідомо працювали на агресора, або були змушені це робити. Їм розповідають, що там скоро почнуться бойові дії, що цю територію нібито будуть обстрілювати та бомбити, тому переконують виїжджати та працювати далі з росіянами», — розповів виданню РБК-Україна представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Черняк.

За словами представника воєнної розвідки України, так звану “евакуацію” з окупованих територій Півдня України росіяни використовують як ширму для проведення контррозвідувальних та фільтраційних заходів: 

«Вони, по-перше, не хочуть, щоб населення могло спостерігати за їхньою підготовкою до боїв – тобто це певні контррозвідувальні заходи. Це також і фільтраційні заходи, оскільки, насамперед, відбувається примусовий вивіз проукраїнського населення. І по-третє, росіяни бояться проведення на цих територіях якогось партизанського руху і внутрішнього спротиву», – зазначив Андрій Черняк.

Водночас представник ГУР повідомив, що відведення російських бойових підрозділів ні з Запорізької, ні з Херсонської областей наразі не фіксують. На окупованих територіях цих двох регіонів зараз зосереджено орієнтовно 152 тисячі особового складу ворожих військ, і всі їхні дії вказують на те, що вони готуються до оборони.

Читайте також: РФ вдарила по Гуляйполю: пошкоджена адмінбудівля та магазин

Сили оборони в неділю захопили більше десяти ворожих позицій біля Бахмута, — Маляр

Під час обстрілу Запорізької області постраждала 7-річна дівчинка. Доповнено