+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

Голову Верховного Суду Князєва спіймали на хабарі у 3 млн доларів

23:57, 16.05.2023

15 травня НАБУ повідомило, що його детективи затримали голову українського Верховного суду (ВС) Всеволода Князєва при отриманні хабара у 2,7 млн доларів і провели обшуки в інших суддів ВС.

Князєв, фото — SUD.UA

Про це повідомляють НАБУ і САП.

Національне антикорупційне бюро (НАБУ) й Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) задокументували отримання хабара у близько 3 мільйони доларів головою Верховного Суду. Князєва затримано. Тривають слідчі дії.

Зокрема, НАБУ здобуло інформацію про контакти бізнесмена-власника групи «Фінанси і кредит» з одним із адвокатів-керівником адвокатського обʼєднання. Під час розслідування з’ясувалося, що адвокатське об’єднання використовувалося для маскування злочинної діяльності. Під виглядом адвокатських послуг та юридичного супроводу, учасники угруповання домовлялися із суддями про ухвалення рішень в інтересах їхніх «клієнтів» (фізичних або юридичних осіб) за певну «винагороду».

Адвокат виступив посередником в передачі незаконної винагороди керівництву Верховного суду для подальшого ухвалення судового рішення в інтересах бізнесмена.

Пізніше Національне антикорупційне бюро оприлюднило частину аудіодоказів у справі.

Як зазначають у НАБУ, на оприлюднених частинах розмов зафіксовано:

 

  • встановлення контакту між адвокатом та акціонером групи «Фінанси і кредит» (початок березня 2023 року)
  • комунікація щодо необхідності передачі коштів (березень – квітень)
  • планування розмови адвоката з головою ВС Князєвим
  • комунікацію між акціонером і адвокатом
  • звірку між акціонером і адвокатом щодо переданої неправомірної вигоди.
  • комунікацію щодо розміщення переданих коштів у банківській ячейці
  • розмову глави ВС з довіреною особою щодо отриманої частини хабаря
  • передачу другої частини хабаря Князєву

Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомила про підозру в отримані хабаря голові Верховного суду Всеволоду Князєву та його спільнику-адвокату.

Їхні дії кваліфіковані за ч. 4 ст. 368 Кримінального кодексу (Одержання неправомірної вигоди в особливо великому розмірі службовою особою).

Власником фінансової групи «Фінанси та кредит» є український бізнесмен Костянтин Жеваго, який перебуває за кордоном.

За даними ЗМІ, Князєв отримував гроші від людей, які виступали за рішення суду на користь олігарха Костянтина Жеваго. Велика Палата ВС розглядала справу стосовно права власності 40,19% акцій Полтавського гірничо-збагачувального комбінату (ПГЗК) Ferrexpo. Своїм рішенням 19 квітня орган залишив зазначені акції Жеваго, скасувавши попереднє рішення.

Пресслужба Жеваго стверджує, що він не має жодного відношення до дачі хабара голові чи суддями Верховного Суду.

«Це очевидно безпідставний зв’язок і явна підтасовка. Велика палата ВС прийняла свою квітневу ухвалу не в моїх особистих інтересах, а в інтересах великої, публічної компанії з поважними акціонерами, яка торгується на основному майданчику Лондонської фондової біржі», — заявив Жеваго. 

Жеваго заявив, що події навколо Верховного Суду «можуть мати на меті дискредитацію цього державного органу». 

У 2019 році Жеваго оголосили в розшук в Україні за підозрою в причетності до розтрати та легалізації 2,5 мільярдів гривень банку «Фінанси та Кредит». Зараз Жеваго перебуває під слідством у Франції, Україна домагається його екстрадиції. 30 березня 2023 року французький суд відхилив запит української сторони про екстрадицію Жеваго.

Пленум Верховного Суду достроково припинив повноваження голови ВС Всеволода Князєва. Судді підтримали відповідну постанову 137-ма голосами «за» у вівторок, 16 травня. Проти цього не виступив жоден із присутніх. Дострокове припинення повноважень голови ВС відбулося внаслідок висловлення йому недовіри.

У зв’язку з тим, що Князєв півтора роки не мав заступника, адміністративні повноваження голови Верховного Суду виконуватиме суддя з найбільшим стажем роботи суддею в цьому органі. Це – Дмитро Луспеник.

Читайте також: ДБР повідомило про підозру військовому з Бердянська, який здав в полон 277 морпіхів у Маріуполі

У Запоріжжі затримали ексміліціонера, який хотів приєднатися до «вагнерівців». ФОТО

В окупованому Луганську підірвали так званого «міністра»