+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

Британія та Нідерланди очолять «коаліцію винищувачів» для надання Україні F-16

0:27, 17.05.2023

Прем’єр-міністри Великої Британії та Нідерландів за підсумками зустрічі у вівторок на полях саміту Ради Європи у Рейк’явіку домовились сприяти створенню міжнародної коаліції з посилення протиповітряної оборони України.

фото — GETTY IMAGES

Про це йдеться в заяві офісу британського прем’єра.

Згідно із заявою Даунінг-стрит, Ріші Сунак і Марк Рютте домовились, що «працюватимуть над створенням міжнародної коаліції для надання Україні бойових повітряних сил і засобів, надаючи підтримку в усьому – від навчання до придбання винищувачів F-16».

Також прем’єр Британії підкреслив, що Україна має стати членом НАТО, й обговорив із нідерландським колегою надання Києву довгострокової допомоги у сфері безпеки, «аби гарантувати, що вони (українці) зможуть стримувати напади в майбутньому».

У вечірньому зверненні у вівторок президент Володимир Зеленський також оголосив, що Британія й Нідерланди, а також Франція долучились до так званої коаліції винищувачів.

«Учора ще ми домовились у Британії з Ріші, паном Премʼєр-міністром, що працюватимемо над коаліцією винищувачів – тренування, літаки, результати. Учора ж це підтримав пан Президент Франції Макрон, а сьогодні підтримав пан Премʼєр-міністр Нідерландів Марк Рютте. Хороший початок коаліції! Дякую всім!» – заявив Зеленський, не навівши подробиць.

Рішення прокоментував і глава Офісу президента Андрій Єрмак. 

«Маємо гарні новини з Ісландії, де розпочався саміт Ради Європи. Прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак та прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте домовилися, що працюватимуть над створенням міжнародної коаліції винищувачів для забезпечення України бойовими повітряними можливостями, підтримуючи всім, від навчання пілотів до закупівлі літаків F16, — написав Єрмак в Телеграм. — Нам потрібні винищувачі і ми дякуємо союзникам за рішення працювати у цьому напрямку. Зокрема, готовність навчати пілотів підтвердила також Бельгія. Також прем’єр-міністр Великої Британії підтвердив свою віру в те, що місце України — в НАТО. Лідери Великої Британії та Нідерландів погодилися з важливістю того, щоб союзники надавали довгострокову безпекову підтримку Україні».

Нагадаємо, Зеленський підбив підсумки своїх візитів до Італії, Франції, Німеччини та Великобританії: «Повертаємося з новими оборонними пакетами«, — сказав президент. 

Читайте також: ЗСУ за кілька днів звільнили 20 кв. км під Бахмутом, проте росіяни просуваються в самому місті

На виборах у Туреччині буде другий тур

В окупованому Луганську підірвали так званого «міністра»