+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

Україну відвідав спецпосланець Китаю: обговорили питання взаємодії

23:30, 17.05.2023

16-17 травня з візитом в Україні перебував спеціальний представник уряду Китаю Лі Хуей, який 10 років був послом КНР в Росії.

фото — МЗС України 

Про візит повідомляє сайт Міністерства закордонних справ України.

Поїздка відбулася на виконання домовленостей, досягнутих під час телефонної розмови президента Володимира Зеленського та голови Китаю Сі Цзіньпіна 26 квітня.

В ході візиту Лі зустрівся з міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою.

«Сторони обговорили актуальні питання взаємодії України та Китаю як на двосторонньому рівні, так і в рамках міжнародних організацій, а також шляхи припинення російської агресії.

Кулеба детально поінформував спецпредставника уряду КНР щодо принципів відновлення стійкого та справедливого миру на основі поваги до суверенітету та територіальної цілісності України. Він наголосив, що Україна не сприймає жодних пропозицій, які б передбачали втрату її територій або заморожування конфлікту.

Міністр відзначив важливість участі Китаю в реалізації Формули миру Президента України, Чорноморської зернової ініціативи, гарантуванні ядерної безпеки та інших важливих міжнародних зусиллях.

Сторони окремо обговорили довгострокову перспективу розвитку двосторонніх відносин між Україною та Китаєм і домовилися нарощувати діалог з ключових питань двостороннього та міжнародного порядку денного», — йдеться у повідомленні.

Зазначимо, Китай від початку нападу РФ на Україну намагається дотримуватися нейтральної позиції та не засуджує дій Москви. У лютому 2023 Китай представив так званий «мирний план» щодо війни в Україні, у березні Сі Цзіньпін прилетів у Москву та зустрівся з Путіним.

Нагадаємо, на зустрічі 14 листопада Байден і Сі Цзіньпін заявили про неприпустимість застосування ядерної зброї в Україні.

Читайте також:Зеленський про свої закордонні візити: Повертаємося з новими оборонними пакетами. ФОТО

Британія та Нідерланди очолять «коаліцію винищувачів» для надання Україні F-16