+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

Глава МОК натякнув, що хоче бачити росіян та білорусів на Олімпіаді

1:25, 19.05.2023

Президент Міжнародного олімпійського комітету (МОК) Томас Бах висловив побажання, щоб участь в Олімпіаді 2024 взяли всі країни, у тому числі Росія та Білорусь.

Про це повідомляє  Inside the Games із посиланням на заяву Баха під час виступу у Софії на святкуванні 100-річчя Болгарського олімпійського комітету

«Рекомендація МОК полягає в тому, що спортсмени всіх країн повинні бути допущені до участі у відбіркових змаганнях, які вже відбуваються. Я сподіваюся, що багато федерацій приймуть наші рекомендації, — заявив Бах. — Я щасливий, що отримав підтримку в цьому питанні від президента Болгарії Румена Радева. Він, як і ми, хоче, щоб спортсмени з усіх 206 національних комітетів МОК могли брати участь в Олімпійських іграх».

Томас Бах, фото — сайт НОК України 

Раніше МОК рекомендував міжнародним спортивним федераціям дозволити спортсменам із Росії та Білорусі виступати на турнірах у нейтральному статусі, однак відклав розгляд питання щодо їхньої участі в Олімпіаді, проте збірну Росії з баскетболу відсторонили від Олімпіади.

Російських та білоруських спортсменів було відсторонено від міжнародних змагань у відповідь на вторгнення Росії в Україну. У січні 2023 року МОК запропонував дозволити їм змагатися, якщо вони не висловлювалися за війну в Україні та не вживають допінгу.

У лютому 2023 року 35 країн, у тому числі Велика Британія, заявили, що, як і раніше, підтримують усунення спортсменів з Росії та Білорусі. Президент України Володимир Зеленський також закликав не допускати росіян до Олімпіади, зазначивши, що лише одна їхня присутність буде «маніфестацією насильства та беззаконня».

Мер Парижа, де планується Олімпіада 2024 року, не бачить для Росії місця на змаганнях

Читайте також: Національним збірним України заборонили змагатися з росіянами та білорусами

У правилах футболу відбулися зміни