+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

Зеленський у Саудівській Аравії поговорив із представниками ОАЕ, Оману, Кувейту й Іраку. ФОТО

23:58, 19.05.2023

19 травня Володимир Зеленський почав робочий візит до Королівства Саудівська Аравія із зустрічі зі спадкоємним принцем, прем’єр-міністром Саудівської Аравії Мухаммадом бін Салманом аль Саудом, а потім виступив на саміті Ліги арабських країн.

«Я впевнений, усі ваші нації зрозуміють нашу основну емоції і наш основний заклик, який я хочу залишити тут… Заклик допомогти захистити наших людей, включаючи спільноту українських мусульман. Тут зі мною шановний Мустафа Джемілєв – лідер кримськотатарського народу, одного з корінних народів України. Їхній дім – Крим, центр мусульманської культури в Україні», — заявив Зеленський під час виступу на 32-й сесії ради Ліги арабських країн.

Зеленський нагадав, що Крим Росія окупувала найпершим і мусульмани найбільше потерпають від репресій в окупованому Криму.  

Він також нагадав про роль Саудівської Аравії у звільненні людей, взятих росіянами у полон на території України. На його думку, можна розширити цей досвід.

Зеленський додав, що навіть якщо на саміті арабських країн є люди, які по-різному дивляться на війну в Україні, називаючи її «конфліктом», вони можуть об’єднатися навколо ідеї порятунку людей із російських застінків. Він зазначив, що є люди, які заплющують очі на ув’язнення і незаконну анексію, але який би вплив не чинила Росія, потрібно залишатися незалежними. 

Окрім цього у Саудівській Аравії Зеленський зустрівся із представниками Об’єднаних Арабських Еміратів, Оману, Кувейту й Іраку. Обговорив ситуацію в Україні, формулу миру та шляхи співпраці. 

всі фото — Офіс президента України

Нагадаємо, 26 січня до України приїхав міністр закордонних справ Королівства Саудівська Аравія принц Файсал бін Фархан Аль Сауд.

Читайте також: Україну відвідав спецпосланець Китаю: обговорили питання взаємодії

Втрати Росії у війні перевалили за 200 тисяч окупантів, — Генштаб ЗСУ