+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

Лідери G7 у спільному комюніке засудили дії РФ та підтвердили підтримку України

23:38, 20.05.2023

Очільники держав «Групи семи» (G7) в суботу узгодили спільне комюніке за результатами саміту в Японії – за день до його завершення. В документі вони виклали головні рішення саміту, зокрема, підтвердили непохитну підтримку України у її боротьбі проти російської агресії. 

Повний текст комюніке оприлюднений на сайті Європейської Ради.

У документі лідери G7 підкреслили, що вони «більш ніж будь-коли об’єднані в рішучості дати раду глобальним викликам сьогодення та прокласти шлях до кращого майбутнього» з дотриманням Статуту ООН і міжнародного партнерства.

«Ми вживаємо конкретні кроки, щоб підтримувати Україну стільки часу, скільки їй буде потрібно на тлі незаконної агресивної війни з боку Росії», – підкреслюється в комюніке.

Лідери «Групи семи» підтвердили засудження Росії через її повномасштабну агресію проти України, що підважує основоположні норми, правила та принципи міжнародного співтовариства.

«Ми підтверджуємо нашу непохитну підтримку України стільки, скільки буде потрібно для досягнення всеосяжного, справедливого і тривалого миру», – зазначили вони.

У комюніке згадується окрема заява лідерів G7 щодо України, ухвалена у п’ятницю, у якій вони зобов’язуються «посилити дипломатичну, фінансову, гуманітарну та військову підтримку України, збільшити ціну для Росії та тих, хто підтримує її військові зусилля, і продовжувати протидіяти негативним наслідкам війни для решти світу, особливо для найбільш вразливих верств населення».

Серед інших цілей, які зобов’язались узяти на себе лідери «Групи семи», – посилення зусиль у сфері роззброєння та нерозповсюдження ядерної зброї, перехід до екологічно чистих джерел енергії, глобальна продовольча безпека та розбудова інфраструктури.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський у суботу вранці прибув до Японії, де братиме участь у заходах у межах саміту «Групи семи». Він зустрівся з прем’єр-міністрами Італії, Індії та Великої Британії, президентом Євроради, президентом Франції, канцлером Німеччини.

Раніше повідомлялось, що G7 анонсувала обмеження проти російських алмазів.

Довідка. Країни G7 — це США, Японія, Німеччина, Велика Британія, Франція, Італія, Канада.

Читайте також: Байден схвалив план підготовки українських пілотів на винищувачах F-16

Британія та Нідерланди очолять “коаліцію винищувачів” для надання Україні F-16