+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

Парламентська асамблея НАТО визнала злочини Росії проти України геноцидом

17:33, 22.05.2023

Парламентська асамблея НАТО одностайно визнала злочини Росії проти України геноцидом, а терористичний режим в Росії – рашизмом.

Про це повідомив голова постійної делегації України у Парламентській асамблеї НАТО Єгор Чернєв.

За словами Чернєва, на сесії асамблеї у Люксембурзі ухвалили декларацію, яка містить одностайну підтримку парламентарів з країн НАТО міжнародного трибуналу, допомоги Україні до перемоги і після неї.

Крім того, документ визнає злочини Росії проти України геноцидом, засуджує ідеологію рашизму, підтримує відновлення територіальної цілісності, санкції, репарації, а також «план Маршалла» для України, зазначив нардеп.

«На сесії асамблеї в Люксембурзі ми добилися прийняття надзвичайно сильної декларації, яка буде мати далекосяжні політичні наслідки», – констатував Чернєв.

Крім того, асамблея закликала уряди своїх країн відкрито оголосити на саміті у Вільнюсі про те, що Україна стане членом Альянсу, і погодити наступні конкретні кроки для вступу України до НАТО.

«Це наша дипломатична перемога. Всі наші ключові побажання щодо фінального тексту декларації враховані», – зазначив Чернєв.

Депутат наголосив, що завдяки цьому рішенню «фундамент до саміту НАТО у Вільнюсі закладений». «Парламентарі країн Альянсу свою позицію висловили. Тепер справа за урядами», – додав депутат.

Читайте також: Україна отримає новий пакет допомоги від США на $375 млн

Росіяни проводять зачистку у захоплених районах Бахмута: як виглядає зруйноване місто. ФОТО, ВІДЕО

Вибухи на Бєлгородщині: легіон «Свобода Росії» та «РДК» заявили про «звільнення двох населених пунктів» РФ