У Білорусі помилували ексредактора Nexta Романа Протасевича
17:48, 22.05.2023Ексредактора білоруського опозиційного каналу NEXTA Романа Протасевича, засудженого до восьми років в’язниці, помилували у Білорусі.
Про це пише білоруське державне агентство БЕЛТА.
На початку травня Мінський облсуд виніс йому вирок та засудив за «змову для захоплення влади».
Протасевич – єдиний фігурант справи, якого затримали та судили очно. Засновнику NEXTA Степану Путілу та колишній редакторці Яні Рудиці суд заочно дав 20 та 19 років колонії відповідно.
Білоруське слідство заявило, що троє фігурантів з 2020 року «виконуючи загальний план змови з метою захоплення державної влади в Білорусі неконституційним шляхом», публікували в телеграм-каналах Nexta та «Білорусь головного мозку» «інформаційні матеріали, які мають деструктивні цілі». Крім того, їх звинуватили у закликах «протестно налаштованих громадян здійснювати акти тероризму».
Протасевич, фото — скрін з відео «Белта»
Нагадаємо, одного із засновників телеграм-каналу Nexta Романа Протасевича та його дівчину-росіянку Софію Сапегу затримали у травні 2021 в Мінську після вимушеної посадки літака Ryanair через неправдиве повідомлення про замінування.
Таке затримання викликало різку реакцію світу. Очільники держав та урядів Євросоюзу вирішили посилити санкційний тиск на Лукашенка та заборонити авіакомпаніям із Білорусі використовувати повітряний простір ЄС. Агентство ЄС із повітряного руху рекомендувало облітати Білорусь. Україна також вирішили закрити повітряний простір для білоруських літаків.
Державне телебачення Білорусі у червні 2021 показало сюжет, де Протасевич нібито «визнає провину». За декілька тижнів стало відомо, що Протасевича та Сапегу відпустили під домашній арешт.
Згодом у травні 2022 року білоруський суд засудив росіянку Софію Сапегу до 6 років колонії суворого режиму за статтею про розпалювання ненависті.
Довідка. Nexta — один із найвідоміших білоруських опозиційних ресурсів, який набув масової популярності на тлі протестів проти сфальсифікованих Аляксандром Лукашенком виборів влітку 2020 року. Тоді влада Білорусі внесла телеграм-канали Nexta до списку каналів, що розповсюджують «екстремістські матеріали», і оголосили їх «екстремістським формуванням».
Читайте також: Парламентська асамблея НАТО визнала злочини Росії проти України геноцидом
Україна отримає новий пакет допомоги від США на $375 млн
последние комментарии