+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

Поради водієві, який повертається додому з-за кордону

9:01, 24.05.2023

У зв’язку з військовими діями багато українців були змушені виїхати за кордон. Зараз ситуація стабілізувалася, з кожним днем видно поліпшення і це мотивує зворотну хвилю – люди почали повертатися. Тут є один момент, до повернення потрібно підготуватися, перевірити машину, подбати, щоб усі документи були в наявності, не забути про поліс автоцивілки. Ділимося порадами, які зроблять процес повернення додому легким та безпроблемним.

 

Підготуйте машину

Перевірте, в якому вона стані, звернувши увагу на ходову частину, підвіску, гальмівну систему, акумулятор, освітлювальні прилади. За необхідності заїдьте на СТО, залийте або «поновіть» рідини, замініть шини. Візьміть мінімальний набір для ремонту, змінні елементи, лампочки, буксирувальний трос.

 

Подбайте про документи

Також не забудьте, що зелену карту після перетину кордону потрібно буде замінити на ОСЦПВ. Тому краще заздалегідь звернутися в сервіс онлайн страхування Green Travel та віддалено оформити поліс.

Можливо, коли виїжджали з України сторона, що приймала пропускала за внутрішнім паспортом, зараз так не вийде. Тому необхідно оформити міжнародний чи отримати посвідчення особи для повернення додому.

 

Маршрут

Ретельно опрацюйте дорогу, якими магістралями будете пересуватися, де зупинятися. Завантажте оновлені карти, за час відсутності багато чого могло змінитися. Особливо, якщо плануєте повертатися на територію, яка була під окупацією.

 

Перевірка

Перед виїздом поновіть «багаж» знань. ПДР в іншій країні, що вже стали звичними, можуть відрізнятися від українських, також додалися нові знаки, штрафи, правила. Перевірте, чи всі документи взяли з собою або правильно оформили, наприклад, про поліс автоцивілки не завжди згадують одразу.

 

Трафік

Розрахуйте час виїзду так, аби одночасно не відчувати дискомфорту за кермом і довго не стояти на пропускному пункті. Зараз багато автомобілів в’їжджає в Україну, тож можуть утворитися черги. Скористайтеся відповідними додатками у смартфоні, які допоможуть цього уникнути.

 

«Із собою»

Звісно, повертаючись на батьківщину кожен забирає все, що йому треба, але про деякі речі, котрі мають бути під рукою, все ж краще пам’ятати. Аптечку доповніть індивідуальними препаратами. Зробіть невеликий запас бензину, масла. Що стосується палива – подивіться, які заправні станції працюють, де вони розміщені, чи влаштовує ціна. Запас води та перекусу – ніколи не буде зайвим, особливо, якщо знадобиться подолати не одну сотню кілометрів. Зарядіть девайси, візьміть зарядні пристрої та повербанки.

Кожному автолюбителю, який був змушений виїхати та бажає повернутися, краще перед виїздом трохи підготуватися – зібрати речі, документи, перевірити авто, опрацювати маршрут. Тоді дорога додому пройде легко і без негативних емоцій, удачі!