+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

У Бєлгородській області скасували режим контртерористичної операції

10:48, 24.05.2023

Губернатор Бєлгородської області РФ В’ячеслав Гладков заявив, що в регіоні уже скасували режим контртерористичної операції.

фото — ROSBALT.RU

«Прийнято рішення про скасування правового режиму контртерористичної операції на території Бєлгородської області», — написав він у Telegram.

Гладков не повідомив про те, коли жителі, які виїхали, зможуть повернутися до своїх домівок, і загалом про поточну ситуацію в прикордонних регіонах області. Раніше він повідомляв, що більшість мешканців Грайворонського району залишили свої населені пункти.

Як припускає Інститут вивчення війни у звіті за 23 травня, бійці «Російського добровольчого корпусу» та Легіону «Свобода Росії» після зіткнення з російськими військами в Бєлгородській області РФ могли відійти ближче до кордону з Україною.

22 травня «Російський добровольчий корпус» (РДК) і Легіон «Свобода Росії» (ЛСР), в яких росіяни воюють за Україну, заявили про «звільнення» декількох населених пунктів Бєлгородської області РФ від путінської влади. 

Уже 23 травня російська влада заявила про розгром бійців РДК і ЛСР, яких у Росії називають «диверсантами», і завершення «контртерористичної» операції в Бєлгородській області. Володимир Путін вирішив не проводити екстрене засідання Ради безпеки РФ.

«Російські війська, ймовірно, відтіснили сили РДК і ЛСР щонайменше до прикордонного населеного пункту Козинка, а можливо, і за межі російської території станом на 23 травня. Козинка розташована приблизно за 76 км на південний схід від міста Суми», — повідомили в Інституті вивчення війни.

За твердженням Легіону «Свобода Росії», 23 травня особовий склад ЛСР і РДК продовжував діяти в Бєлгородській області. «Російський добровольчий корпус» ввечері також опублікував у Telegram повідолмення: «Велике прохання передати генералу Лапіну, який «керує зачисткою», що ми тут неподалік і коли витягнемо БТР, то обов’язково проконтролюємо процес», а вранці 24 травня РДК показав неушкоджені бронетранспортери MaxxPro.

Видання «The New York Times» дізналося від неназваного українського посадовця, що жоден український боєць не зайшов на територію Росії, а підрозділи, які брали участь в операції у Бєлгородській області, зазнали втрат, які не вплинули на їхню боєздатність.

Радник голови Офісу президента України Михайло Подоляк також запевнив, що Україна не має безпосереднього стосунку до подій у Бєлгородській області Росії 22 травня.

«Україна із цікавістю спостерігає за подіями в Бєлгородській області Росії та вивчає ситуацію, утім не має до неї безпосереднього стосунку. Як відомо, танки продаються в будь-якому російському військторзі, а підпільні партизанські загони складаються все-таки з громадян Росії», — написав Подоляк у Twitter.

На думку Подоляка, єдиною рушійною політичною силою в тоталітарній країні «закручених гайок» завжди є партизанський рух зі зброєю в руках. 

Читайте також: Парламентська асамблея НАТО визнала злочини Росії проти України геноцидом

У Білорусі помилували ексредактора Nexta Романа Протасевича

Україна отримає новий пакет допомоги від США на $375 млн

Росіяни проводять зачистку у захоплених районах Бахмута: як виглядає зруйноване місто. ФОТО, ВІДЕО