+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

Повітряні сили: Навчання українських пілотів на F-16 ще не стартувало, триває підготовка до тренувань

13:28, 24.05.2023

Навчання українських льотчиків на винищувачах F-16 ще не стартувало. Наразі триває підготовка фахівців до початку тренувань.

Фото: CNN

Про це 23 травня заявив речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат в ефірі телемарафону.

“Ще йде процес підготовки людей до того, щоб розпочати це навчання. Є передові групи, які виїхали в країни Європи, які можуть нам надати майданчики для навчання. Вивчається, як буде проходити цей процес тощо. Самих пілотів  (в цих країнах – ред.) ще немає”, – сказав Ігнат.

«На сьогодні ми маємо надзвичайно гарні новини, що вже фактично є авіаційна коаліція, низка країни буде готувати (українських) пілотів, деякі вже готові передавати нам винищувачі. Старт дано, рішення, що Україна матиме саме F-16, є. Далі вже технічні моменти, процеси. Представники Повітряних сил постійно на контакті з нашими партнерами, вивчається момент, коли і які групи в які країни поїдуть на навчання, і які будуть часові терміни», — сказав він. Ігнат додав, що «велику кількість пілотів не можна відправити освоювати F-16, тому що потрібно комусь воювати».

Раніше у Пентагоні повідомили, що українські пілоти проходитимуть навчання на винищувачах F-16 на військових базах у Європі.

Як повідомляє Politico з посиланням на заяви посадовців із Центральної та Східної Європи, у Європі не виключають, що Україні можуть передати винищувачі F-16 вже восени цього року.

Нагадаємо, Велика Британія оголосила про початок роботи міжнародної коаліції країн, націленої, зокрема, на навчання українських льотчиків на F-16. До коаліції вже входять Британія, Нідерланди, Бельгія, Данія, Сполучені Штати і Португалія. Президент США Джо Байден схвалив плани підготовки українських пілотів на винищувачах F-16. 

Читайте також: В Україні створять Корпус морської піхоти з новими бригадами

У Бєлгородській області скасували режим контртерористичної операції