+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

ПЦУ з 1 вересня перейде на новий календар

15:50, 24.05.2023

На архієрейському соборі Православна церква України (ПЦУ) вирішила перейти на новоюліанський календар, але зберегти за парафіями та монастирями право святкувати церковні свята за старим юліанським календарем.

Про це пише пресслужба ПЦУ.

З 1 вересня календарна реформа набуває чинності, однак її ще мають остаточно затвердити 27 липня рішенням Помісного собору.

Відтепер Різдво святкуватиметься 25 грудня, а не 7 січня, Покрова — 1 жовтня, Водохреще — 6 січня, а День святого Миколая — 6 грудня. Водночас зміни не торкнуться Великодня та Трійці.

«Це рішення так само необхідне, як свого часу було необхідним рішення запровадити українську живу мову в богослужінні замість традиційної словʼянської, запровадити автокефальний устрій життя церкви замість багатосотлітньої підлеглості, — прокоментував митрополит Епіфаній. — Не всі сприйняли ці рішення, не всі їх підтримали, але вони були вірними та життєво необхідними. Так само вірним і життєво необхідним для нас є рішення про перехід на оновлений календар, який є більш точним астрономічно та церковно прийнятим, зі збереженням традиційної пасхалії».

Водночас Собор вирішив зберегти за парафіями та монастирями, які цього бажають, право використовувати старий календар.

«Загальне вживання новоюліанського календаря, після затвердження цього рішення Помісним Собором, що скликається на 27 липня 2023 р., буде запроваджене з 1 вересня цього року, коли розпочинається новий церковний рік. Водночас парафії і монастирі, які бажають дотримуватися старого календаря, матимуть цю можливість – календарна реформа відбудеться без примусу, поступово і усвідомлено», – кажуть у ПЦУ.

Новоюліанським календарем користується більша частина православних церков: Константинопольська, Грецька, Румунська, Польська.

Нагадаємо, раніше УГКЦ ухвалила рішення про перехід на григоріанський календар.

Читайте також: СБУ: Настоятель мелітопольського монастиря УПЦ МП закликав голосувати на «референдумі»