+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

Лідери Вірменії та Азербайджану заявили про відсутність територіальних претензій

22:53, 25.05.2023

Прем’єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян заявив, що його держава та Азербайджан не мають взаємних територіальних претензій, що може прокласти шлях до мирної угоди між країнами.

Така заява Пашиняна пролунала на засіданні Вищої Євразійської економічної ради в Москві в четвер, повідомляють ЗМІ. 

«Я хочу підтвердити, що Вірменія та Азербайджан домовилися про взаємне визнання територіальної цілісності один одного і на цій основі, можна сказати, ми досить добре просуваємось до врегулювання наших відносин», — сказав Нікол Пашинян.

Він також наголосив на забезпечення прав та безпеки мешканців Нагірного Карабаху «у рамках міжнародного механізму».

«Я сподіваюся, що незабаром розпочнеться нормальний конструктивний діалог Баку та Степанакерта», — сказав очільник уряду Вірменії.

Своєю чергою президент Азербайджану Ільхам Алієв під час виступу заявив, що «в них немає територіальних претензій із Вірменією”, хоча обидва лідери й посперечались щодо ситуації в Лачинському коридорі, який, як сказав вірменський прем’єр, «захопили азербайджанські сили» і додав, що можливість виходу на мирну угоду є.

«Є можливість виходу на мирну угоду, особливо з огляду на те, що Вірменія визнала Карабах частиною Азербайджану«, — сказав Алієв.

22 травня прем’єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян заявив, що країна готова визнати територіальну цілісність 86,6 тисячі квадратних кілометрів території Азербайджану, куди входить і Нагірний Карабах, але за умови безпеки вірменського населення.

фото — MEDIA.AZ

Нагадаємо, у 2020 році Нагірний Карабах був у центрі шеститижневої війни, яка забрала життя понад 6500 людей, перш ніж завершилася угодою про припинення вогню за посередництва Росії. Згідно з угодою, Вірменія передала частину територій, які контролювала десятиліттями (що викликало протести), а Росія направила близько 2000 «миротворців» для нагляду за перемир’ям. Азербайджан у цій війні отримав у боях 40% території невизнаної Нагірнокарабаської Республіки, включно з містом Шуша.

Влітку 2022 у Нагірному Карабаху сталася стрілянина. Євросоюз закликав до негайного припинення бойових дій у Нагірному Карабаху та повернення сторін до переговорів.

Наприкінці серпня президент Азербайджану Ільхам Алієв підтвердив взяття під контроль міста Лачин і Лачинського коридору в Нагірному Карабаху. Це була єдина дорога, яка з’єднувала невизнаний Нагірний Карабах із Вірменією.

У вересні 2022 міністерства оборони Вірменії та Азербайджану заявили про загострення бойових дій на кордоні.

Довідка: Нагірний Карабах, населений переважно вірменами, оголосив про вихід зі складу Азербайджану 1991 року. Це призвело до збройного конфлікту, в ході якого Азербайджан втратив контроль за територією, загинуло близько 30 тис. осіб. Нагірний Карабах є частиною міжнародно визнаної території Азербайджану.

Читайте також: Росія та Білорусь підписали договір про розміщення російської ядерної зброї

ВООЗ прийняла резолюцію, в якій засудила агресію РФ

Російські військові замінюють «вагнерівців» у передмісті Бахмута, — Маляр