+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

Верховний суд обрав нового голову замість Князєва

1:28, 27.05.2023

26 травня новим головою Верховного Суду замість затриманого за хабар Всеволода Князєва обрали суддю Станіслава Кравченка.

Про це стало відомо з трансляції засідання Верховного суду (ВС).

Як повідомляє Судово-юридична газета, за Кравченка проголосували 108 суддів із 148 присутніх. Під час засідання була суперечка між суддями стосовно того, чи слід зараз обирати голову Верховного суду.

Кравченка обрали головою ВС строком на чотири роки. Він водночас є головою Касаційного кримінального суду у складі ВС.

Як пише «BBC News Україна», проти кандидатури Кравченка виступили експерти та активісти, які займаються судовою реформою.

Зокрема, активісти з профільних організацій, які займались відбором суддів на прозорих конкурсах, повідомили про недоброчесність Кравченка.

Представник фундації Dejure Михайло Жернаков нагадав, що під час обрання Кравченка до Верховного суду в 2017 році Громадська рада доброчесності винесла щодо нього негативний висновок. Рада дійшла висновку, що Кравченко ухвалював рішення з порушеннями, що визнав Європейський суд з прав людини. Однак Кравченко не вказав цього у своїй декларації доброчесності.

Також він не задекларував усе своє майно, зокрема не вказав у власності земельну ділянку площею 900 кв.м з будинком, якими володів з 2002 року.

Кравченко, фото — пресслужба Верховного суду 

Нагадаємо, 15 травня детективи НАБУ затримали голову українського Верховного суду Всеволода Князєва нібито при отриманні хабаря у майже 3 млн доларів ($2,7 млн) і провели обшуки в інших суддів ВС. Суд арештував його до 14 липня із можливістю внесення застави у 107 мільйонів 360 тисяч гривень.

Читайте також: У Києві суддя напідпитку на смерть збив нацгвардійця. ФОТО

На вулиці Запоріжжя повернувся велопатруль. ФОТО