+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

В Запоріжжі відкрили меморіальну дошку льотчику, який один з перших вступив у бій із літаками РФ

14:47, 28.05.2023

27 травня в запорізькому ліцеї «Захисник» відкрили меморіальну дошку випускнику ліцею 2014 року Вячеславу Радіонову. У перший день повномасштабної війни він вступив у бій із трьома російськими літаками та загинув у бою.

Про це повідомили на сторінці ліцею.

Старшому лейтенанту Вячеславу Радіонову було лише 25 років. 
Указом Президента від 28.02.2022 йому присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» та військове звання капітана (пocмepтнo).

Як повідомляє Запорізька обласна рада, В’ячеслав Родіонов з 2012 по 2014 рік навчався в 11 взводі Запорізького ліцею-інтернату «Захисник». Завершивши ліцей, він продовжив військове навчання й вступив до Харківського національного університету Повітряних сил ім. Івана Кожедуба. З дитинства мріяв стати льотчиком, займався авіамоделюванням. Службу проходив у легендарній 40-й бригаді тактичної авіації ЗСУ.

«Старший лейтенант героїчно загинув під час ворожих обстрілів аеродрому у Василькові (на Київщині, — ред.) 24 лютого 2022 року. Саме його винищувач був одним з перших, хто вступив у бій з літаками рф та надав можливість піднятися у повітря іншим українським екіпажам. Це був перший і, на жаль, останній бойовий виліт Героя», — йдеться у повідомленні.

Читайте також: Українські військові розпочали навчання у Німеччині на танках Abrams

«Запорізький месник» збив літак під Мелітополем — сьомий на його рахунку

У Бердянську лунали вибухи: «багато 200-х окупантів»