+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

Ердоган знову виграв президентські вибори в Туреччині

17:17, 29.05.2023

Чинний президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган залишиться на чолі країни на ще один президентський термін. 

Ердоган у Львові 18 серпня 2022, фото — Офіс президента України 

Про це повідомляють турецькі та світові ЗМІ.

Згідно з результатами як державного агентства Anadolu, так і опозиційного ANKA, Ердоган випередив свого конкурента, опозиційного лідера Кемаля Киичдароглу за підсумками другого туру виборів.

За даними державного агентства Anadolu після відкриття 97,12% виборчих урн Ердоган отримав підтримку 52,21%, у Киличдароглу – 47,79%. За даними ANKA після відкриття 96,46% урн, Ердоган лідирував з 51,78%, у Киличдароглу – 48,22%. Спершу опозиційне агентство повідомляло, що Киличдароглу попереду, однак з наближенням завершення підрахунку воно віддало перевагу Ердогану. 

ЦВК Туреччини оприлюднює офіційні дані дещо пізніше за інформаційні агенції. Голова ЦВК Туреччини заявив, що Ердоган лідирує в президентських перегонах з 53,41% після підрахунку 75,42% голосів. У Киличдароглу – 46,59%.

«Наша демократія є переможцем… Усі 85 мільйонів людей виграли. Відповідно до відповідальності, покладеної на нас нашою нацією, ми не гніваємось ні на кого. Тепер настав час відкласти всі дебати та конфлікти щодо передвиборчого періоду та об’єднатися навколо наших національних цілей та національних мрій», — сказав Ердоган пілся перемоги. 

Кандидат у президенти Туреччини від Національного альянсу Кемаль Киличдароглу назвав цьогорічне волевиявлення «найбільш несправедливим виборчим процесом за останні роки».

«Я боровся за те, щоб ви жили в достатку, родючості та мирі, і буду продовжувати це робити», – сказав він.

Киличдароглу також підкреслив, що продовжить боротьбу за демократію у Туреччині і закликав підтримати його на цьому шляху.

«Ми пережили найбільш несправедливий виборчий процес за останні роки. Всі можливості держави були мобілізовані для однієї політичної партії. Вони були покладені під ноги одній людині», – зазначив Киличдароглу.

Він наголосив, що на цих виборах чітко проявилася «воля народу до зміни авторитарного правління».

«Народно-республіканська партія і Національний альянс борються на всіх фронтах усіма своїми елементами. Ми і надалі будемо на передовій цієї боротьби, поки в нашу країну не прийде справжня демократія», – додав Киличдароглу.

Киличдароглу, фото facebook.com/K.Kilicdaroglu

Президент Володимир Зеленський вже привітав Ердогана із переобранням.

«Вітаю президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана з нагоди перемоги на президентських виборах. Розраховуємо на подальше зміцнення стратегічного партнерства на благо наших країн, а також посилення взаємодії для безпеки й стабільності Європи», — йдеться у Twitter Зеленського. 

Турецька ліра ослабла після того, як Ердоган виграв другий тур президентських виборів. Зазначається, що перемога Ердогана змусила інвесторів шукати будь-які ознаки того, що він почне послаблювати жорсткий контроль держави над ринками. Ліра знизилася на 0,3% до 20,03 за долар США, майже до рекордно низького рівня, перед тим, як торгуватися на рівні 20,01 станом на 6:40 ранку в Стамбулі.

Нагадаємо, Ердоган випередив Киличдароглу у першому турі виборів два тижні тому на майже 5 відсоткових пунктів. Зазначимо, Реджеп Таїп Ердоган перебуває при владі 20 років. 

Читайте також: Зеленський анонсував масштабні санкційні пакети і «сильний тиждень»

Рада зробила 8 травня вихідним: тепер це День пам’яті та перемоги над нацизмом

Українські військові розпочали навчання у Німеччині на танках Abrams