+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

Європарламент проголосував за збільшення виробництва боєприпасів для України

19:35, 01.06.2023

У четвер 1 червня Європарламент підтримав законопроект про збільшення європейського виробництва боєприпасів і ракет.

Про це повідомляє сайт Європарламенту.

Європейська комісія представила законопроєкт 3 травня 2023 року, і того ж місяця депутати Європарламенту погодилися запустити процедуру термінового розгляду в парламенті, щоб прискорити ухвалення законопроекту.

«Сьогоднішнє рішення знаменує собою значний крок вперед для безпеки та оборони нашого Союзу, зокрема, в нашій непохитній підтримці України перед обличчям триваючої російської агресії. Воно посилить нашу здатність реагувати на виклики безпеці, — заявив керівник переговорної групи Європарламенту від Румунії Крістіан Бушоі. — Це перемога для Європи та нашої колективної безпеки. Парламент готовий до переговорів з Радою ЄС, і ми сподіваємося досягти угоди якнайшвидше».

Законопроект був прийнятий 446 голосами проти 67 при 112, що утрималися. Тепер депутати Європарламенту розпочнуть переговори з Радою ЄС з метою досягнення політичної угоди, за яку депутати Європарламенту проголосують на пленарному засіданні в липні.

Паралельно депутати Європарламенту працюють над Європейським оборонно-промисловим зміцненням через спільний закон про закупівлі (EDIRPA) для підтримки співпраці між державами-членами на етапі оборонних закупівель з метою заповнення найбільш нагальних і критичних прогалин.

У березні Рада Євросоюзу схвалила план із забезпечення України мільйоном боєприпасів протягом 12 місяців, який складається з трьох частин: передання артилерійських снарядів із запасів держав ЄС, спільні закупівлі в оборонних компаній та інвестиції в промислові потужності.

За словами топ-дипломата ЄС Жозепа Борреля, станом на зараз держави Євросоюзу надали Україні 220 тисяч артилерійських боєприпасів різних калібрів і 1300 ракет.

Читайте також: Влада Німеччини підтвердила право України бити по території РФ для самооборони

Росіяни підірвали дорогу на стику кордону України з РФ та Білоруссю

Атака на Київ: троє загиблих, середи них — дитина. Щонайменше 10 людей постраждали. ФОТО