+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

РФ втратили в битві за Бахмут 60 тисяч військових, — оцінка Заходу

20:00, 02.06.2023

Захід оцінює, що Росія втратила понад 60 тисяч військових у результаті спроб захопити місто Бахмут на сході України.

Про це журналістам заявив західний посадовець на умовах анонімності, пише Sky News.

«Ми вважаємо, що захоплення Бахмута, ймовірно, коштувало Росії щонайменше 60 тисяч жертв у секторі Бахмут-Попасна протягом річної битви», – сказав посадовець.

Він уточнив, що 60 тисяч – це «консервативна оцінка» російських втрат на цій ділянці фронту, до якої входять як поранені, так і загиблі. З них, додав посадовець, принаймні третина – саме загиблі.

Місто співрозмовник журналістів оцінив як «стратегічно неважливе», додавши, що, за оцінкою Заходу, «українські підрозділи відійшли з основної забудованої частини міста».

«Ми бачимо, що сили ПВК «Вагнера» перебувають у процесі відходу (з Бахмута), принаймні станом на зараз. Заміна цих силових елементів вимагає значних зусиль від і без того перевантажених регулярних сил Росії», – зазначив він.

Загальна кількість втрат РФ у війні з Україною, за словами західного посадовця, перевищує 200 тисяч.

Нагадаємо, у ніч проти 21 травня Міністерство оборони Росії заявило про захоплення Бахмута після багатомісячної наступальної кампанії. Українська сторона ж заявляє, що Сили оборони України продовжують контролювати певну частину Бахмута — околиці у південно-західній частині та вхід у місто. Бахмут вщент знищено, але бої тривають.

Читайте також: Європарламент проголосував за збільшення виробництва боєприпасів для України

 Україна отримає від США новий пакет допомоги: боєприпаси для Patriot і комплекси Stinger

Пентагон закупить для України установки Gepard на понад $118 млн