+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

Вибухи, дим та пожежа: російські партизанські групи продовжують операції на Бєлгородщині

20:30, 02.06.2023

1 червня «Російський добровольчий корпус» та легіон «Свобода Росії» заявили, що проводять ще одну операцію на території РФ. Бійці записали відеозвернення і повідомили, що йдуть у Шебекинському напрямку.

Раніше бєлгородський губернатор В’ячеслав Гладков неодноразово заявляв, що Шебекіно обстріляли. Один раз навіть заявив, що потрапив під обстріл сам.

Як пише «Русская служба ВВС», Шебекіно 1 червня перетворилося на повноцінну зону бойових дій. За даними місцевої влади, по Шебекинському округу за добу випустили 850 снарядів.

2 червня легіон «Свобода Росії» опублікував нове відео в Telegram, на якому в кількох місцях над прикордонним містом Шебекіно Бєлгородської області РФ здіймається дим. Бійці натякнули, що це їхніх рук справа.

«У Шебекіно «заметался пожар голубой» — так легіон «Свобода Росії» озаглавив свій пост. Нижче легіон пояснив, що на відео «результат зосередження ворожих військ у місті».

«Рухаємося далі. Росія буде вільною», — резюмували добровольці.

На записі видно кілька осередків горіння з густим чорним стовпом диму в центрі.

Як йдеться в огляді Міноборони Британії про російсько-українську війну від 2 червня, через дії партизанських груп в районі російського прикордонного містечка Шебекіно перед керівництвом РФ починає поставати дилема: перекидати додаткові сили до лінії фронту, чи посилювати захист власного кордону.

В огляді нагадують, що 1 червня партизанські групи, які називають себе «Російський добровольчий корпус» та легіон «Свобода Росії», знову зайшли на територію Бєлгородської області РФ, вже вдруге за останні 10 днів.  

Одночасно у Бєлгород, який за 35 км від кордону, прилетів безпілотник, а з прикордонного Шебекіно почали евакуацію цивільних росіян після обстрілу. 

Розвідка зазначає, що цього разу російські силовики, вочевидь, швидше стримали учасників рейду, ніж попереднього. Водночас, як визнало Міноборони РФ у власному пресрелізі, їм для цього довелося застосувати на власній території увесь комплекс важкої техніки, включно з ударними гелікоптерами та вогнеметну систему ТОС-1А.

«Перед російськими командувачами тепер постає гостра дилема, чи їм посилювати оборону у прикордонних районах Росії, чи зміцнювати позиції на окупованих територіях України», – констатує розвідка.

Нагадаємо, 22 травня «Російський добровольчий корпус» (РДК) і Легіон «Свобода Росії» (ЛСР), в яких, як вважається, воюють росіяни на боці України, заявили про «звільнення» декількох населених пунктів Бєлгородської області РФ від путінської влади. Уже 23 травня російська влада заявила про розгром бійців РДК і ЛСР, яких у Росії називають «диверсантами», і завершення «контртерористичної» операції в Бєлгородській області. Україна свою причетність до цих атак заперечує. 

Читайте також: Європарламент проголосував за збільшення виробництва боєприпасів для України

 Україна отримає від США новий пакет допомоги: боєприпаси для Patriot і комплекси Stinger

Пентагон закупить для України установки Gepard на понад $118 млн

РФ втратили в битві за Бахмут 60 тисяч військових, — оцінка Заходу