+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

Кабмін доручив евакуювати дитбудинки з небезпечних зон

21:41, 02.06.2023

Кабінет міністрів доручив евакуювати дітей із дитбудинків та спецзакладів із прифронтових територій та з прикордоння з Росією, а також спростив усиновлення та розширив право на отримання статусу дитини, яка постраждала від воєнних дій. 

Про це повідомляє урядовий портал.

«Врегульовуємо питання тимчасової евакуації та повернення за місцем постійного проживання дітей, які навчаються в закладах цілодобового перебування. Ідеться про будинки дитини, спецзаклади освіти, притулки для дітей, будинки-інтернати», — повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Кабмін доручив обласним військовим адміністраціям евакуйовувати дітей із закладів, які розташовані в зоні бойових дій менш ніж за 50 км від кордону з Росією та менш ніж за 100 км від тимчасово окупованої території.

Крім того, уряд вніс зміни до низки постанов щодо усиновлення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, переміщених із зони бойових дій або тимчасово окупованих територій.

«Знімаємо бюрократичні перепони щодо влаштування їх до будинків сімейного типу та до прийомних родин, зокрема за кордоном, та щодо повернення їх в Україну. Водночас удосконалюємо систему обліку таких дітей», — сказав Денис Шмигаль.

Додатково Кабмін розширив право на отримання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів. Зокрема, спрощено процедуру для тимчасово переміщених дітей. 

Як підкреслив прем’єр-міністр, цей статус після перемоги України дозволить дитині претендувати на компенсацію від держави-агресора.

тематичне фото Pixabay

Читайте також: Європарламент проголосував за збільшення виробництва боєприпасів для України

Влада Німеччини підтвердила право України бити по території РФ для самооборони

Україна отримає від США новий пакет допомоги: боєприпаси для Patriot і комплекси Stinger

Пентагон закупить для України установки Gepard на понад $118 млн