ЄС приєднався до Стамбульської конвенції
21:58, 02.06.2023Рада Європейського Союзу схвалила приєднання ЄС до Конвенції про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами (Стамбульська конвенція).
тематичне фото з мітингу за права жінок, фото — Pixabay
Про це йдеться в повідомленні Ради ЄС.
Приєднання ЄС до Стамбульської конвенції має сприяти зусиллям із забезпечення рівності між жінками та чоловіками.
«Насильство щодо жінок є не лише кримінальним злочином, але й крайнім наслідком дискримінації, що вкорінена в гендерній нерівності. Водночас насильство щодо жінок сприяє збереженню та посиленню цієї нерівності», – зазначають у Раді Євросоюзу.
Рішення означає, що ЄС приєднується до конвенції в контексті інституцій та практик державного управління Євросоюзу, а також стосовно питань, пов’язаних із судовою співпрацею у кримінальних справах, наданням притулку та недопущенням примусового повернення людей.
Приєднання союзу до Стамбульської конвенції стало можливим після того, як за це у травні висловився Європейський парламент.
Нині інституції ЄС розробляють закон про боротьбу із насильством щодо жінок та домашнім насильством. Серед іншого, він має намір криміналізувати низку злочинів на території ЄС, як-то обмін інтимними зображеннями без згоди, каліцтво жіночих статевих органів і кіберпереслідування.
Конвенція Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами є першим міжнародним документом, який дає юридичне визначення насильству стосовно жінок і встановлює всеосяжну систему правових і політичних заходів для запобігання такому насильству, підтримки жертв і покарання кривдників.
Український парламент проголосував за ратифікацію Стамбульської конвенції в червні минулого року. А 18 липня, Україна офіційно завершила ратифікацію Стамбульської конвенції, передавши відповідні документи Заступнику Генерального секретаря Ради Європи.
Читайте також: Кабмін доручив евакуювати дитбудинки з небезпечних зон
Україна та РФ не схвалили план захисту ЗАЕС, який пропонує МАГАТЕ
Пентагон закупить для України установки Gepard на понад $118 млн
последние комментарии