+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

Держатомрегулювання: Ситуація на ЗАЕС погіршується з кожним днем

22:15, 02.06.2023

1 червня відбулася онлайн-зустріч Держатомрегулювання з міжнародними партнерами, де обговорювали ситуацію на ЗАЕС. До обговорення долучилися представники ЄС, США, Канади та Великої Британії.

На зустрічі голова Держатомрегулювання Олег Коріков зазначив, що складна ситуація на майданчику Запорізької АЕС погіршується з кожним днем. І якщо негайно не вивести звідти російських військових, ядерна та радіаційна безпека залишатиметься під загрозою.

За словами Олега Корікова, російські загарбники здійснюють шалений тиск на персонал ЗАЕС, вдаються до залякувань та проводять обшуки в помешканнях співробітників станції.

— Людям забороняють контактувати із особами, що перебувають на підконтрольній Україні території. При спробі людей покинути окуповану територію — не випускають та погрожують конфіскацією майна. Представники «Росатома», які незаконно перебувають на ЗАЕС, вербують персонал, який не має відповідної кваліфікації, — каже Олег Коріков.

Також він зазначає, що окупанти демонтували та вивезли  важливі елементи системи станції, вивели з ладу частину комп’ютерної техніки. Майже повністю знищили систему аварійної готовності та реагування на ЗАЕС.

— За розпорядженням окупаційної «адміністрації», заблокована передача інформації з Автоматизованої системи контролю радіаційної обстановки (АСКРО) Запорізької АЕС. Про цей випадок, який загрожує безпеці на ЗАЕС, український регулятор поінформував МАГАТЕ, однак не отримував повідомлень щодо можливих планованих заходів з боку агентства для врегулювання цієї ситуації, — сказав Коріков.

Нагадаємо, Україна та РФ не схвалили план захисту ЗАЕС, який пропонує МАГАТЕ.

Раніше повідомлялось, що окупанти продовжують звозити військову техніку до енергоблоків ЗАЕС.

Читайте також: Росіяни перетворюють Енергодар на військово-логістичну базу, — Генштаб ЗСУ

Україна і Франція закликали РФ вийти із ЗАЕС

Через обстріли ЗАЕС всьоме була в режимі блекауту: живлення станції вже відновили