+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

Міноборони: Вагнерівці ще остаточно не залишили Бахмут, ситуація на фронті дещо змінюється

21:38, 03.06.2023

Ситуація в Бахмуті «умовно стабільна», найманці ПВК «Вагнера» ще остаточно не залишили місто.

Про це заявила заступниця міністра оборони Ганна Маляр у Telegram.

«У місті Бахмут ситуація умовно стабільна. Ми контролюємо південно-західні околиці міста. Вагнерівці остаточно ще не залишили місто. Здійснюють інструкторську роботу з прибувшими загонами регулярної армії», — повідомила Маляр.

За її словами, загалом ситуація на фронті «несуттєво, але дещо змінюється».

Декілька місяців поспіль ворог наступав на сході на чотирьох напрямках – Авдіівському, Мар’їнському, Лиманському і Бахмутському. Пізніше періодично активізовувався ще на двох напрямках – Шахтарському та Куп‘янському.

«Вийти за цей час на кордони Донецької Луганської областей ворогу так і не вдалось. Ворог виснажився і зараз здійснює заміну військ та перегрупування», — написала вона.

Маляр зазначила, що географія наступальних дій «дещо інша».

«На трьох із зазначених напрямків – Бахмутський, Авдіівський, Шахтарський – протягом доби ворог наступальних дій не проводив. Разом з тим, на Бахмутському ворог намагався повернути втрачені позиції, але не зміг. На інших трьох напрямках – Куп’янський, Лиманський, Мар’їнський – ворог активний та проводить доволі інтенсивні наступальні дії, але безуспішно», — зазначила заступниця міністра.

Бахмут, фото — 93-тя ОМБр Холодний Яр

Як повідомлялось раніше, Захід оцінює, що Росія втратила понад 60 тисяч військових у результаті спроб захопити Бахмут.

Нагадаємо, у ніч проти 21 травня Міністерство оборони Росії заявило про захоплення Бахмута після багатомісячної наступальної кампанії. Українська сторона ж заявляє, що Сили оборони України продовжують контролювати певну частину Бахмута — околиці у південно-західній частині міста. Бахмут вщент знищено, але бої тривають.

Читайте також: Європарламент проголосував за збільшення виробництва боєприпасів для України

 Україна отримає від США новий пакет допомоги: боєприпаси для Patriot і комплекси Stinger

Пентагон закупить для України установки Gepard на понад $118 млн