+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

У Запоріжжі проінспектували «Дніпровські пороги»: мору риби наразі немає, але загроза зберігається

21:12, 09.06.2023

У Запоріжжі продовжується зниження рівня води у Дніпрі через підрив Каховської ГЕС. Для міста це загрози не становить, однак спад води загрожує мором риби.

Про це повідомляють Запорізька ОВА та Запорізька міська рада

«Попри обміління Каховського водосховища та водойм, які живилися від нижнього б’єфу, наразі масштабний замор риби не реєструється. Фахівці зазначають, що “риба відійшла разом з водою”, тому критичних наслідків вдалося уникнути», — запевняють в ЗОВА

В ОВА зазначили, що наразі спостерігається продовження падіння рівня води Каховського водосховища та розпочалося часткове «відшнуровування» його проток та заплав.

Керівництво Запорізької ОВА проінспектувало заказник «Дніпровські пороги», який знаходиться під охороною Національного заповідника «Хортиця». Плавнева частина, внутрішні водойми, озеро Річище та Осокорове вже частково відрізані від «великої» води, наголошують в ЗОВА

За підсумками інспекції фахівці окреслили потенційні локації можливої загибелі водних біоресурсів. Голова ЗОВА Юрій Малашко доручив розробити дієвий план заходів, аби мінімізувати задуху біоресурсів та підготуватись до ліквідації можливих наслідків.

У Запорізькій міські раді попередили, що з огляду на можливий мор риби у місті можуть масово з’являтися місця несанкціонованої торгівлі — купувати й вживати таку рибу небезпечно.

фото — ЗОВА 

Читайте також: Ситуація на Запоріжжі після підриву Каховської ГЕС: рівень води стрімко знижується, є загроза мору риби

Регулятор розпорядився вивести останній енергоблок ЗАЕС у «холодний зупин»