+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

Федерація призупинила дискваліфікацію української фехтувальниці після скандалу

13:55, 29.07.2023

Українська фехтувальниця Ольга Харлан зможе змагатися за збірну у команді на Чемпіонаті світу-2023. Міжнародна федерація фехтування (FIE) призупинила дискваліфікацію Харлан.

Харлан, фото — FIE

Про це повідомляє La Repubblica.

Відзначається, що виконком FIE змінив своє рішення після заклику і листа президента МОК Томаса Баха, яким він надав Харлан гарантоване місце на Олімпіаді-2024.

За рішенням FIE Харлан буде допущена до командних змагань на чемпіонаті світу в Мілані, які є вирішальними для кваліфікації на Олімпіаду 2024 року в Парижі.

Однак її відсторонення лише «призупинено». FIE додатково зазначила, що вважає «чорну картку» правомірною і такою, що відповідає усім правилам. Однак після консультацій з МОК вирішила дозволити Харлан змагатися на чемпіонаті світу для дотримання «олімпійського духу».

Змагання в особистому турнірі на чемпіонаті світу уже завершилися. «Призупинена» дискваліфікація не дасть Харлан змоги виступити саме в них – лише у командному турнірі.

Міжнародна федерація фехтування оголосила, що цей інцидент змінить правила фехтування на шпагах:

«Традиційне рукостискання в кінці поєдинку буде негайно замінено на дистанційне вітання, що дозволить українцям не наближатися до росіян, навіть якщо вони змагаються як нейтрали», — йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, українська фехтувальниця Харлан отримала «чорну картку» за відмову тиснути руку «нейтральній» суперниці з Росії після поєдинку на чемпіонаті світу. Організаційний комітет світової першості розглянув скаргу росіянки і дискваліфікував Харлан, що обурило українське суспільство.

Читайте також: Рада відправила у відставку міністра культури Ткаченка

В Україні продовжили воєнний стан та мобілізацію

Верховна Рада перенесла дати Різдва та ще двох свят