+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

НОК: Рішення про участь українських спортсменів в Олімпіаді-2024 ще не ухвалили

22:28, 15.08.2023

Президент Національного олімпійського комітету України (НОК) Вадим Гутцайт заявив, що остаточного рішення щодо участі українських спортсменів в Олімпіаді в Парижі разом зі спортсменами з Росії та Білорусі поки що не ухвалено. 

Вадим Гутцайт, фото — пресслужба НОК України

Про це повідомляє пресслужба НОК.

«Наразі Міжнародний олімпійський комітет офіційно не запросив Росію і Білорусь взяти участь в Олімпійських іграх-2024 в Парижі. Рішення про те, чи дозволять там спортсменам із цих двох країн змагатися під нейтральним прапором, наразі не прийнято.

Національний олімпійський комітет України продовжує консультації з суб’єктами олімпійського руху щодо питання участі збірної команди України в Олімпійських іграх за умови допуску до них представників з країн-агресорок.

Ми працюємо над тим, щоб врахувати всі можливі аспекти цієї безпрецедентної ситуації. Остаточне рішення буде прийнято, коли всі відповідні фактори будуть розглянуті», — йдеться у повідомленні.

У НОК зазначають, що наразі українські спортсмени беруть участь у відбіркових змаганнях до Олімпійських ігор лише за умови участі спортсменів із вищезазначених країн, допущених міжнародними федераціями як індивідуальних нейтральних атлетів та дотримуючись суворих умов нейтралітету, встановлених кожною з них.

Багато міжнародних федерацій дотримуються позиції недопуску до змагань спортсменів із РФ та Білорусі, і НОК України підтримує цю позицію.

У НОК наголосили, що мир в Україні не підлягає обговоренню, і Олімпійські ігри не повинні бути платформою для відбілювання чи легітимізації дій, які повністю суперечать олімпійським цінностям та принципам.

Там також додали, що про офіційну позицію, прийняті рішення та дії щодо цього питання НОК України повідомить на своїх офіційних вебресурсах.

Історія питання 

Раніше Гутцайт заявив, що Україна готова брати участь в Олімпійських іграх у Парижі наступного літа, навіть якщо там будуть спортсмени з Росії та Білорусі під нейтральним прапором.

Водночас прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що Україна готова бойкотувати Олімпійські ігри в Парижі в разі допуску до них Росії та Білорусі.

Міжнародний олімпійський комітет наразі не надіслав Росії та Білорусі запрошення на участь в Олімпіаді-2024.

Мер Парижа не хоче, щоб російські спортсмени брали участь у Олімпійських іграх 2024. Тим часом голова МОК натякнув, що хоче бачити росіян і білорусів на Олімпіаді. 

Раніше МОК рекомендував міжнародним спортивним федераціям дозволити спортсменам із Росії та Білорусі виступати на турнірах у нейтральному статусі, однак відклав розгляд питання щодо їхньої участі в Олімпіаді.

Російських та білоруських спортсменів було відсторонено від міжнародних змагань у відповідь на вторгнення Росії в Україну. У січні 2023 року МОК запропонував дозволити їм змагатися, якщо вони не висловлювалися за війну в Україні та не вживають допінгу.

У лютому 2023 року 35 країн, у тому числі Велика Британія, заявили, що, як і раніше, підтримують усунення спортсменів з Росії та Білорусі. Президент України Володимир Зеленський також закликав не допускати росіян до Олімпіади, зазначивши, що лише одна їхня присутність буде «маніфестацією насильства та беззаконня».

Читайте також: Міжнародна федерація призупинила дискваліфікацію української шаблістки Харлан

В українських школах запровадять обов’язкові уроки мінної безпеки

Масований обстріл України: були вибухи у Львові, Луцьку, Дніпрі, на Хмельниччині та Черкащині, є загиблі