НАБУ підозрює Коломойського у заволодінні 9,2 млрд гривень Приватбанку
21:53, 07.09.2023Детективи НАБУ за погодження САП 7 вересня повідомили про підозру у заволодінні коштами банку на суму понад 9,2 млрд грн кінцевому бенефіціарному власнику ПАТ КБ «ПриватБанк» та п’ятьом членам «організованої ним групи».
Про це повідомляє пресслужба НАБУ.
За даними слідства, у січні-березні 2015 року кінцевий бенефіціар банку, на той момент Голова Дніпропетровської ОДА, розробив план заволодіння коштами Приватбанку з метою подальшого фінансування підконтрольної офшорної компанії та збільшення власної частки у статутному капіталі банку.
Для цього, за даними слідства, банк штучно зобов’язали виплатити вказаній підконтрольній компанії понад 9,2 млрд грн під приводом нібито зворотного викупу власних облігацій за завищеною вартістю.
Далі частину суми у понад 446 млн грн з метою легалізації перерахували на рахунки трьох пов’язаних юросіб під виглядом операцій з купівлі-продажу цінних паперів, а згодом – на рахунки ще двох, вважає НАБУ.
«Врешті-решт кошти надійшли на особовий рахунок кінцевого бенефіціара ПАТ КБ «ПриватБанк». Ними він розпорядився на власний розсуд – вніс до статутного капіталу «ПриватБанку» на виконання вимог Національного банку України», – зазначили в НАБУ.
Крім колишнього власника банку у справі підозрюються:
- колишній голова правління Приватбанку;
- заступник керівника напрямку – директор департаменту міжбанківського дилінгу банку (одночасно був довіреним представником компанії-нерезидента, пов’язаної з банком);
- заступник голови правління Приватбанку – директор казначейства;
- начальник департаменту підтримки міжбанківських операцій казначейства Приватбанку;
- заступник керівника Департаменту з обслуговування рахунків ЛОРО банків-кореспондентів, нерезидентів головного офісу Приватбанку.
Заступника керівника напрямку – директора департаменту міжбанківського дилінгу банку, який одночасно був довіреним представником пов’язаної з Приватбанком компанії-нерезидента, затримали.
У НАБУ додали, що це вже четвертий епізод у справі заволодіння коштами «ПриватБанку». За трьома попередніми епізодами напередодні обвинувальний акт скерували до суду. Корупційні зловживання у банку розслідували різні правоохоронні органи, але з осені 2019 року справа перейшла до детективів НАБУ.
У відомстві зазначають, що загальний обсяг матеріалів по всіх епізодах наразі перевищує 2500 томів, а справа є однією з «наймасштабніших в історії антикорупційних органів».
Нагадаємо, 2 вересня СБУ, Бюро економічної безпеки та Офіс генпрокурора вручили олігарху Ігорю Коломойському підозру за статтями 190 та 209 Кримінального кодексу: шахрайство та легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом.
Коломойський не має наміру вносити заставу до рішення апеляції. Розгляд апеляції на арешт Ігоря Коломойського перенесли на 25 вересня. Наразі бізнесмен перебуває під вартою.
Згодом Шевченківський райсуд Києва обрав Коломойському запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком 60 днів із можливістю внесення застави в розмірі майже 510 мільйонів гривень.
Раніше, 1 лютого 2023, в Україні була хвиля обшуків у посадовців та топбізнесменів: прийшли до Коломойського, Авакова та інших.
Читайте також: Суд ЄС вперше дозволив скасувати санкції проти російського бізнесмена
Сили оборони продовжують наступальну операцію у Запорізькій області, просуваються вперед
США оголосили про надання Україні снарядів зі збідненим ураном
последние комментарии