+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

Україна повернула контроль над «вишками Бойка» в Чорному морі. ФОТО, ВІДЕО

23:31, 11.09.2023

Україна повернула під контроль бурові газовидобувні та нафтовидобувні платформи неподалік від окупованого Криму, відомі як «Вишки Бойка».

Про це заявляє  Головне управління розвідки Міністерство оборони України.

«Вишки Бойка» – це бурові газо- та нафтовидобувні платформи біля берегів Криму в Чорному морі. Росія окупувала «Вишки Бойка» у 2015 році, а з початком повномасштабного вторгнення використовувала у військових цілях. Зокрема, як вертолітні майданчики і для розміщення засобів РЛС.

«Унікальну операцію зі встановлення контролю над «Вишками Бойка» провели силами підрозділів ГУР МО України, зокрема під контроль були повернуті бурові платформи «Петро Годовалець» та «Україна», а також СПБУ «Таврида» і СПБУ «Сиваш» (самопідіймальні бурові установки).

Під час проведення операції спецпризначенцям вдалося захопити цінні трофеї: запас вертолітних боєприпасів типу НАР (некерованих авіаційних ракет), а також РЛС «Неву», що може відстежувати рух суден у Чорному морі.

Під час однієї з фаз цієї операції відбувся бій між українськими спецпризначенцями на катерах та російським винищувачем Су-30. Внаслідок бою російський літак отримав ураження і змушений був відступити», — йдеться у повідомленні.

Згодом Головне управління розвідки МОУ поділилося документальними кадрами спецоперації на газовидобувних платформах у Чорному морі.

Зафіксовано шлях розвідників-спецпризначенців штормовою акваторією на ґумових човнах, зачистку об’єктів та демонтаж засобів розвідки держави-агресора, зіткнення з ворожою авіацією. Крім цього, – евакуація «Конана» — воїна, який опинився за бортом та провів у відкритому морі 14 годин.

Читайте також: В Україну прибули перші 10 танків Leopard 1 від трьох країн

Пентагон оцінив контрнаступ ЗСУ: «Українці є надзвичайно ефективними»

В Україні від російських обстрілів загинули двоє іноземних волонтерів