+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

ЄС засудив «вибори» росіян на окупованих територіях: керівництво РФ відповість за ці незаконні дії

8:50, 12.09.2023

Європейський Союз заявив про невизнання російських фейкових «виборів» на окупованих територіях України, зокрема у Запорізькій області. Представник ЄС наголосив, що керівництво РФ відповідатиме за наслідки цих незаконних дій.

Про це йдеться у заяві високого представника ЄС з питань зовнішньої і безпекової політики Жозепа Борреля.

Європейський Союз рішуче засудив проведення цих нелегітимних так званих «виборів» в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь, а також у частинах Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей України.

«Ми рішуче відкидаємо цю подальшу марну спробу Росії легітимізувати або нормалізувати свій незаконний військовий контроль і спробу анексії частин українських територій. Європейський Союз не визнає і не визнає ані проведення цих так званих «виборів», ані їхніх результатів. Політичне керівництво Росії та ті, хто причетний до їх організації, відповідатимуть за наслідки цих незаконних дій», – йдеться у заяві.

Боррель наголошує, що ці незаконні так звані «вибори» в Україні відбулися на тлі примусової та незаконної видачі Росією паспортів, у тому числі дітям, примусового переміщення та депортації, широкомасштабних і систематичних порушень та зловживань правами людини, а також залякування та посилення репресій проти громадян України з боку Росії та її незаконно призначеної влади на тимчасово окупованих територіях України.

«Європейський Союз високо оцінює мужність жителів України, які виступили проти фіктивного голосування і продовжують чинити опір російській окупації. Європейський Союз залишається твердо відданим підтримці України та її незалежності, суверенітету і територіальної цілісності», – йдеться у заяві, яка також вкотре закликає Росію негайно вивести всі свої війська.

Нагадаємо, РФ оголосила про проведення 8-10 вересня 2023 року незаконних «виборів» до місцевих фейкових адміністрацій на тимчасово окупованих частинах територій Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей України та в Автономній Республіці Крим. Окупанти і колаборанти у супроводі автоматників робили поквартирний обхід мешканців окупованих територій. 

Наприкінці серпня СБУ завдала удару по російським колаборантам, які намагалися провести псевдовибори у  місті Кам’янка-Дніпровська Запорізької області. Також на псевдовиборах у Бердянську та Пологах пролунали вибухи у штабах окупантів.

Читайте також: В районі Роботиного ЗСУ витісняють ворога з займаних позицій, – Генштаб

ЗСУ використали танк-камікадзе в Запорізькій області

Окупанти встановили свої телефонні вежі у Мелітополі, щоб підслуховувати містян. ФОТО