+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

Польща продовжить заборону на імпорт українського зерна і закликає до цього ЄС

20:43, 12.09.2023

Уряд Польщі ухвалив резолюцію щодо продовження заборони на імпорт українського зерна після завершення обмежень на рівні Європейського Союзу 15 вересня. 

Про це повідомляє RMF24.

Рада міністрів Польщі на засіданні 12 вересня ухвалила резолюцію «щодо дій, спрямованих на продовження запобіжних заходів щодо імпорту окремих видів сільськогосподарської продукції з України». 

«Рада міністрів закликає Єврокомісію продовжити заборону на імпорт зернових з України після 15 вересня. 

В іншому разі Польща запровадить власну заборону на національному рівні. Заборона залишатиметься чинною до врегулювання відносин в аграрних питаннях між Польщею та Україною…

Уряд не може погодитися з тим, щоб українське зерно дестабілізувало внутрішній аграрний ринок. Ми допомагаємо нашим сусідам, але маємо захистити польських фермерів», — йдеться у тексті резолюції.

До цього прем’єр Польщі Матеуш Моравецький анонсував, що Польща «не дасть затопити себе» українським зерном і готується продовжити заборону незалежно від того, яким буде рішення Брюсселя.

Україна заявляла, що одностороннє продовження заборони порушить правила спільного ринку та Угоду про асоціацію між Україною та ЄС.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль анонсував звернення до арбітражу Світової організації торгівлі у разі блокування Польщею експорту українського зерна.

Нагадаємо, 15 квітня Польща офіційно заборонила імпорт сільськогосподарської продукції з України.

Читайте також: МЗС Польщі запросило посла України, щоб обговорити «напругу у відносинах»

ЄС засудив «вибори» росіян на окупованих територіях: керівництво РФ відповість за ці незаконні дії

Байден пояснив, чому країни G20 не назвали Росію агресоркою в декларації